Gündem Haberleri

  Taksim'de isyan... 36 saattir yok!

  Zeki GÜNAL (DHA)
  06.12.2017 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki alt yapı çalışmaları nedeniyle Asmalımescit Mahallesi'nde sık sık yaşanan elektrik kesintileri esnafı isyan ettirdi. Son 36 saattir elektrik olmadığını belirten esnaf, duruma tepki gösterdi. İş yerleri hatta mahalle muhtarlığı bile mumla aydınlatılıyor.

  Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki alt yapı çalışmaları sırasında başladığı belirtilen elektrik kesintileri nedeniyle Asmalımescit Mahallesi'nde  esnaf zor durumda.
   Gönül sokak, Asmalımescit Caddesi, Orhan Adlı Apaydın sokak, Oteller sokak ve Kallavi Sokak'ta son 36 saattir elektrik olmadığını belirten esnaf yetkililerden yardım istedi.

  Esnaf, sürekli olarak gidip gelen elektrik nedeniyle elektronik cihazlarının  da bozulduğunu belirtiyor. Suriye Pasajı içinde bulunan Asmalı Mescit Mahalle Muhtarlığı, kafeler ve diğer işyerleri mum ışığıyla aydınlatılıyor.  Suriye Pasajı Müdürü Hakan Polat, "Nisan 2017 tarihinden bu tarihe kadar aralıklı olarak sürekli elektrik kesintisi oluyor. Son bir haftadır günde sadece 2 saat elektrik alabiliyoruz ve bu mağduriyetimizin giderilmesi için gerekli gerekli kurumlara başvurmamız neticesinde hiçbir sonuç alamadık. Hala mağduriyetimiz devam etmektedir. Dünden bu yana 36 saattir elektriğimiz yok, esnafımız mumla çalışıyor, muhtarımız mumla çalışıyor. Bazı esnafımız hiç bir şey yapamıyor, hiç enerji alamıyor. Nisan ayından bu yana yaşanan kesintiler son günlerde artarak devam ediyor" diye konuştu.

  BEDAŞ'TAN AÇIKLAMA

  Bedaş Genel Müdürü Murat Yiğit konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

  İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) olarak artan enerji talebine yanıt verebilme hedefiyle yatırımlarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Bu çerçevede bir süredir mevcut yapısı ile enerji taleplerini karşılamakta yetersiz kalan Beyoğlu’nun İstiklal Caddesi’nde altyapının yenilenmesine yönelik bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Ne yazık ki altyapıyı güçlendirecek yatırım çalışmaları sırasında zaman zaman kesintiler gündeme gelebilmektedir. 24 saat yaşayan, İstanbul’un en hareketli caddesindeki abonelerimize gösterdikleri anlayış için teşekkür eder, altyapı yatırımımızın tamamlanmak üzere olduğu bilgisini paylaşmak isteriz.

  Taksimde isyan... 36 saattir yok

  Taksimde isyan... 36 saattir yok

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (06.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı