GeriGündem Taksim’de asansörde çirkin kavga
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  43
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taksim’de asansörde çirkin kavga

Taksim Meydanı’nda metroya inen asansörde bir kadın, akülü aracıyla asansöre binmek isteyen engelli bir erkeğe yer vermeyip ağırlıktan dolayı “İn” deyince ortalık karıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine asansörde söz konusu kişi, engelli adama "Bir tane vursam patlarsın" dedi. Olayın tarafı kadın ise, yaptığı açıklamada video kaydının eksik olduğunu, öncesinde kendisinin darp edildiğini söyledi.

BEYOĞLU Taksim Meydanı’nda  önceki gün saat 13.30 sıralarında iki bacağı olmayan engelli bir vatandaş, akülü aracıyla metroya inen asansöre binmek istedi. Asansör geldiğinde arkasındakiler, engelli vatandaşa müsaade etmeden içeriye girdi. Engelli vatandaş da aracıyla asansöre girmek için hamle yaptı.

Ancak içeridekilerden dolayı aracını sığdıramayınca, asansörde bulunanlardan müsaade istedi. Bunun üzerine İranlı bir kadın, engelli vatandaşa ağırlık yaptığını söyleyerek asansörden inmesini istedi. Bu sözleri duyan engelli vatandaş da "Burası benim için yapıldı" deyince ortalık karıştı.

'BİR TANE VURSAM PATLARSIN'

Tartışma çıkması üzerine asansöre güvenlik görevlileri çağrıldı. Tartışmanın büyümesi nedeniyle ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, engelli vatandaş ve kadınla konuşarak durumu çözmeye çalıştı.

Ancak bu kişi, engelli vatandaşa "Bir tane vursam patlarsın" dedi. Bu sözlerin ardından diğer vatandaşlar da kadına tepki gösterdi. Tepkinin ardından asansörden çıkan kadın uzaklaştı. Olay esnasında polis ekiplerinin "Şikâyetçiysen gel" demesi dikkat çekti.

Tüm bu yaşananlar ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

İNMEMİZİ İSTEDİ DARP ETTİ
Konu ile ilgili suçlanan kadınlardan biri ise Hürriyet Dünyası'na yaptığı açıklamada, görüntünün eksik servis edildiği, anılan görüntünün önceki bölümünde kendilerinin darp edildiğini belirterek "Biz asansörü beklerken hiç kimse orada yoktu. Daha sonra asansöre bindiğimizde onlar geldi ve arabayı üzerimize sürdü. Bizi zorla indirmek istedi. Arkadaşlarını almak için bunu yaptı. Ben de inmedim. Bu kişi bizi dövdü. Hata polis geldi ben şikayetçi olacaktım ama polisin ricasıyla  biz şikayetten vaz geçtik ve indik. Kayıttaki o sözlerimin sebebi adamın bize söyledikleridir. Adam polisin yanında bizi dövmek istedi. Polis buna izin vermedi.  Biz şunu istiyoruz. Videonun tamamı çıkarılsın ve izlensin. Haklı olan taraf böylece ortaya çıkar" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle