Gündem Haberleri

  Taksim sular altında

  DHA
  28.06.2013 - 15:19 | Son Güncelleme:

  Taksim yayalaştırma projesi kapsamında yapılan çalışma sırasında iş makinesi su borusunu patlattı. Su basması nedeniyle Taksim Metrosu İstasyonu'na giriş durduruldu. Yapılan çalışmaların ardından Taksim Metrosu'nda seferler 17.00 sularında normale döndü. Ayrıca metronun bir süredir kapalı olan Gezi Parkı çıkışı da mecburen açıldı.

  Taksim meydanı yayalaştırma çalışmaları sırasında bir iş makinesi su borusunun patlamasına neden oldu. Saat 14.30 sıralarında meydana gelen olay nedeniyle önce şantiye alanında su birikintisi oluştu.

  TAKSİM METROSU SULAR ALTINDA KALINCA GİRİŞE KAPATILDI / Foto Galeri

  Su birikintisi topraktan sızarak 15.30 sıralarında Taksim Metrosu'na dolmaya başladı. Bunun üzerine metro boşaltıldı. Karşılıklı olarak Osmanbey-Taksim ve Taksim-Şişhane metroları ile ve Taksim-Kabataş finiküler sistemi durduruldu.

  Saatler süren çalışmanın ardından metro seferleri 17:00 itibariyle normale döndü.

  TAKSİM METROSU SULAR ALTINDA  TOPBAŞ: GEZİ'DEKİ ÇALIŞMALAR HAFTAYA BİTİYOR

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Gezi Parkı'ndaki çalışmaların önümüzdeki hafta içi biteceğini söyledi ve parkın önümüzdeki hafta içi açılacağını söyledi. Haliç Kongre Merkezi'nde Taksici Esnafı Temsilcileriyle bir araya geldikten sonra habercilere açıklamalarda bulunan Topbaş, Gezi parkının ne zaman açılacağıyla ilgili soruya, " Yayalaştırma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmekteyiz. '700 metre kare Gezi Parkından kayboldu' değil, onlar yerli yerinde. Mükemmel bir gezi parkını İstanbul'a tekrar kazandıracağız. Önümüzdeki hafta içinde tamamlanacak çalışmaları dikkate aldıkları için buradaki güvenlik önlemleriyle ilgili çalışmalar da nihayete erecek. Beraberce orada bulunacağız. Önümüzdeki haftanın ortalarında olabilir, tam tarihini sayın Valimiz net olarak ilan edecekler. İstanbulluların hizmetine sunacağız" dedi.

  TAKSİM'DE İSKİ BORUSUNUN PATLAMASI

  Taksim'deki yayalaştırma çalışmaları sırasında bir iş makinasının İSKİ borusuna patlatması ve su basması nedeniyle Taksim'deki Metro seferlerinin durdurulmasıyla ilgili bilgi veren Topbaş, "Maalesef böyle bir kaza yaşandı. 280 bin mm çaplı su borusu çalışmalar sırasında etkilendi ve patladı. Metro hattına gelen su sebebiyle metro seferleri geçici olarak Osmanbey - Taksim arası kapatıldı. İETT ek sefer koyarak sıkıntı yaşanmamasına gayret gösterecek. İtfaiyemiz suyun tahliyesi çalışmalara katılacak. Bu talimatları verdik. İSKİ de çalışmalara başladı. Kısa sürede inşallah toparlanır diye umut etmekteyiz" diye konuştu.

  GEZİ OLAYLARI TAKSİCİ ESNAFINI ETKİLEDİ

  Topbaşla görüşen İstanbul taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur da çıkışta yaptığı açıklamada Taksici esnafının Gezi olayları sırasında ve sonrasında mağduriyet yaşadığını söyledi. Yaz aylarında daha çok turistlere çalıştıklarını söyleyen Uğur, rezervasyon iptalleri nedeniyle otel önlerindeki bazı duraklarda taksilerin müşteri alamadıkları gün olduğunu söyledi. Habercilerin zararların boyutları konusundaki sorularına da yanat veren Uğur, " İstanbul'da 17 bin 395 tane taksi var. Her bir taksinin 2 tane müşteri alamadığını kabul ettiğimizde günde 35 bin iş kaybından ve buna bir rakam verirseniz ne kadar büyük bir maliyet çıkacağını tahmin edebilirsiniz" dedi.


  Metrodaki suyu boşaltma çalışmaları devam ediyor. 

   
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı