Gündem Haberleri

  Taksilerde GPS dönemi

  A.A.
  14.07.2007 - 15:36 | Son Güncelleme:

  Bursa'da müşterilerine alışılagelmiş taksi hizmetlerinin ötesinde imkanlar sunan bir grup taksici, GPS (Global Positioning System) dönemi başlattı.

  Merkez Nilüfer ilçesindeki “Taksiland” adlı taksi şirketinin müdürü Tuncay Seçkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “kaliteli taksi hizmeti vermeyi, taksiciliği teknoloji ile birleştirmeyi ana ilke edinen” bir grup taksici tarafından 6 yıl önce kurulan şirketin yeniliklerini sürdürdüğünü söyledi.

  Son olarak şirketteki 6 araca GPS adı verilen “Global Positioning System” monte ettiklerini bildiren Seçkin, “Uzun bir çalışmanın ardından araçlarımızın harita üzerinden takibine başladık” dedi.

  Seçkin, sisteme bağlı araçların sadece Bursa'da değil tüm Türkiye'de izlenebildiğini belirterek şunları kaydetti:
  “Araçlarımızı harita üzerinden izlerken, geçmişe dönük olarak da rapor alabiliyoruz. Araç kaç kilometre hızla seyrediyor, hangi güzergahta nasıl ilerliyor? Bunların hepsini görebiliyoruz. Ayrıca olası bir tehlike anında şoför arkadaşımızın vereceği alarm anında merkezimize uyarı olarak geliyor. Alacağımız alarmı merkezden güvenlik güçlerine bildirebiliyoruz.”
  Sistemi sadece kendilerinin uyguladığını vurgulayan Seçkin, tüm meslektaşlarının bu sisteme dahil olmalarını istediğini bildirdi.
  GPS sisteminin yanı sıra Bursa'da kredi kartlı döneme geçen ilk şirket olma özelliğine de kendilerinin kavuştuğunu ifade eden Seçkin, “Bir banka ile yaptığımız sözleşmeyle artık müşterilerimiz ödemelerini kredi kartıyla da yapabilecek” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı