Gündem Haberleri

  Taksicinin mucize kurtuluşu

  Hürriyet Haber
  07.12.2009 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Maltepe'de üç gün önce aracıyla birlikte gasp edilen taksi şoförü Maltepe Üniversitesi öğretim görevlileri sayesinde ölümden döndü.

  ORMANLIK ALANDA BÖYLE BULUNDU

  Ormanlık alana bırakılan taksi şoförü bitkin bir halde yerde sürünerek yardım isterken imdadına kadın öğretim görevlileri tarafından farkedildi. Üç gündür kayıp olan taksi şoförünün bitkin bir halde olduğu görülürken üzerinden sadece birkaç lira değerinde bozuk para çıktı.

  Maltepe Esenkent Taksi durağında çalışan Cemal Ekinci'nin kullandığı 34 TAZ 61 plakalı taksiden üç gün önce gasp alarmı alındı. Yapılan bütün aramalara rağmen Ekinci'den her hangi bir haber alınamazken bu sabah saatlerinde polise Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü içerisindeki ormanlık alanda buluntu bir araç ihbarı geldi. Olay yerine giden polis ekipleri yerde şoka girmiş ve bitkin bir halde bir vatandaş ve yol kenarında park edilmiş bir taksi buldu.

  Yapılan ilk araştırmada yerdeki şahsın üç gündür haber alınamayan şoför Cemal Ekinci olduğu anlaşıldı. Cemal Ekinci'nin bitkin bir halde olduğu görülürken talihsiz adamın Üniversitede görevli kadın Öğretim Görevlileri sayesinde kurtulduğu anlışıldı. Sabah Üniversitede derse gelen Yrd. Doç. Özlem Işıl ve Yrd. Doç. Zerrin Çiğdem yol kenarında sürünen bir kişiyi farketti. Hemen araçtan inip yerdeki adama yardıma koşan iki bayan önce tedirgin oldular, ardından yoldan geçen araçları durdurarak yardım istediler. Yoldan geçen diğer araçlarda durup üç gündür aç susuz perişan olan taksi şoförüne yardım etti. Yrd. Doç. Zerrin Çiğdem, “yerde sürünerek yardım istiyordu, gasp edilmiş biz yoldan geçen araçlara el sallayarak durdurdukö diye konuştu. Ardından polise ve ambulansa haber verildi, olay yerine gelen ambulans yerde hareketsiz yatan Cemal Ekinci'yi hastaneye kaldırırken, Ekinci'nin üzerinden sadece bozuk para çıktı. Polis ekipleri terk edilen taksi üzerinde inceleme yaparken zanlıların taksi şoförünü bağladıkları ip de muhafaza altına alındı.

  Polis ekipleri telefonla amirlerine bilgi verirken, taksi şoförünün üç gündür kayıp olan Cemal Ekinci olduğu ve şoka girdiği anlaşıldı. Polis şimdi hastaneye kaldırılan Cemal Ekinci'nin kendine gelmesini beklerken vereceği eşgaller doğrultusunda zanlıları yakalamak için harekete geçecek, olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı