Gündem Haberleri

  Taksicinin katili katliam yapacaktı! Çantasından çıkanlar şoke etti

  Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, (DHA)
  04.01.2018 - 09:13 | Son Güncelleme:

  Adana’da katil şüphelisi özel güvenlikçi 37 yaşındaki Fuat Demirdelen ile öldürdüğü taksici 60 yaşındaki Yaşar Özgan’ın birlikte kahvaltı yaptığı ortaya çıktı. Şüphelinin ayrıca, ayrıldığı nişanlısı Nurten A,’nın tüm ailesini öldürdükten sonra, genç kızı kaçırma planı yaptığı, kendisini işten atan apartman yöneticisinin arabasını çalıp, otoparktaki 3 aracı yaktığı da belirtildi. Demirdelen'in çantasından 3 tabanca, 1 otomatik tüfek, 4 bıçak, 1 balta, 1 kelepçe, çelik yelek, kask, dizlik, 10 havai fişek ile çok sayıda mermi çıktı.

  Taksici Yaşar Özgan, dün sabah kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sarıçam ilçesi Çiçekli Mahallesi’nde boğazı kesilmiş halde buldu. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Özgan’ın  defalarca bıçaklandığını ve boğazının kesilerek öldürüldüğü tespit etti. Ayrıca olayın gerçekleştiği yerin yan tarafında bulunun portakal bahçesinde kanlı bir valiz bulundu.

  OPERASYONLA YAKALANDI

  Görgü tanıklarının verdiği ifadeler doğrultusunda Cinayet şüphelisinin bir apartmanda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Fuat Demirdelen olduğunu öğrenen polis, portakal bahçesinde arama başlattı. Polis helikopteri ve özel harekat polisleriyle yapılan aramalarda polis köpekleri kullanıldı destek verdi. Demirdelen  suç aleti bıçak ve av malzemeleriyle birlikte saklandığı yerde yakalandı. Şüpheli,  zırhlı araca bindirilerek Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  KATLİAM PLANLAMIŞ

  Çantasından 3 tabanca, 1 otomatik tüfek, 4 bıçak, 1 balta, 1 kelepçe, çelik yelek, kask, dizlik, 10 havai fişek ve rampası ile çok sayı da mermi çıkan şüphelinin asıl hedefinin ise ayrıldığı nişanlısı Nurten A,’nın ailesi olduğu, yakalanmaması halinde genç kızın tüm ailesini öldürmeyi istediği öne sürüldü.

  TAKSİCİYLE KAHVALTI YAPMIŞ

  Demindelen ilk sorgusunda, eski nişanlısı Nurten A,’yı kaçırma planı yaptığı, kovulduğu apartmanın yöneticisinin yanına gidip kalan parasını istediği belirtildi. Şüphelinin parasını alamayınca, apartman otoparkında 3 aracı benzin döküp yaktığı yöneticinin ise lüks otomobilini çaldığı ortaya çıktı.

  Demindelen’nin çalıntı araç ile kaza yaptığı, gece 4 taksi değiştirip son olarak öldürdüğü Yaşar Özgan’ın aracına bindiği, cinayetten çok kısa süre öncede öldürdüğü adamla kahvaltı yaptığı anlaşıldı. Kahvaltı ardından yola çıkan Demirdelen, taksiciden parasını ve cep telefonunu istediği vermeyince de öldürdüğü ortaya çıktı. Şüpheli sorgusunda, "Portakal bahçesine gizlendim. Helikopter sesini duyunca beni aradığınızı tahmin ettim ve gitmenizi bekledim. Köpek tepki verince yakalandım. Amacım nişanlımı kaçırmaktı. Taksiciyi öldürmek planım da yoktu" dedi.

  Taksicinin katili katliam yapacaktı! Çantasından çıkanlar şoke ettiAdana’da katil zanlısı özel güvenlikçi 37 yaşındaki Fuat Demirdelen ile öldürdüğü taksici 60 yaşındaki Yaşar Özgan’ın birlikte kahvaltı yaptığı ortaya çıktı. Şüphelinin ayrıca, ayrıldığı nişanlısı Nurten A,’nın tüm ailesini öldürdükten sonra, genç kızı kaçırma planı yaptığı, çalıştığı apartmana gelip, kendisini kovan yöneticinin arabasını çalıp, daha sonra otoparktaki 3 aracı yaktığı da belirtildi. Gece boyunca 4 taksi değiştiren katil zanlısının çantasından ise 3 tabanca, 1 otomatik tüfek, 4 bıçak, 1 balta, 1 kelepçe, çelik yelek, kask, dizlik, 10 havai fişek ve atış rampalı ile çok sayıda mermi çıktı.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı