GeriGündem Taksicinin dolmuş eylemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taksicinin dolmuş eylemi

Dolmuşçuluk yapmak isteyen taksiciler, İlçe Trafik Komisyonu'ndan izin çıkmayınca eylem yaptılar. Konvoy oluşturup kent içinde tur atan taksiciler, Şöförler ve Otomobilciler Odası önünde toplanarak izin çıkana kadar eylem yapmaya devam edeceklerini bildirdiler.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ndeki 152 taksici, taksi-dolmuş yapmalarına izin verilmesi için eylem yaptı. Konvoy halinde şehir içinde tur atan taksiciler, daha sonra kontak kapattı.

Taksicilere hitaben konuşan Şoförler Odası Başkanı İbrahim Güven, İlçe Trafik Komisyonu'nun kararını yeniden gözden geçirmesini istedi. Şoförler adına konuşan Cevdet Cüvelek de işlerinin çok kötü olduğunu, bazen hiç müşteri almadan günü tamamladıklarını belirterek, taksi-dolmuş uygulamasıyla vatandaşlara rahat ve huzurlu yolculuk imkanı sağlayacaklarını söyledi. Cüvelek, ‘‘Vatandaşlar bu sayede yol boylarında, toplu taşıma yerlerinde, okul önlerinde beklemek zorunda kalmayacaklar. Taksi-dolmuşçuluk bozuk olan işlerimizi ve ekonomik durumumuzu bir nebze olsun düzeltecek. Bu hakkımızı elde edinceye kadar eylemimize devam edeceğiz.’’ dedi. Taksiciler daha sonra olaysız dağılarak duraklarına döndüler.Yorumları Göster
Yorumları Gizle