Gündem Haberleri

  Taksicilerden "kabinli aracımı istiyorum" imza kampanyası

  A.A
  29.01.2015 - 16:23 | Son Güncelleme:

  Birleşik Taksi Şoförleri Derneğince, "kabinli aracımı istiyorum" imza kampanyası başlatıldı.

  Dernek başkanı Hüseyin Duman, imza kampanyası için Beşiktaş Meydanı'nda kurulan çadırda basın açıklaması yaptı. Taksiciler olarak sık sık tehlikeli olaylarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Duman, "Artık bu işin kesin olarak çözülmesini istiyoruz. Adeta can tehlikesi ile ekmek parası kazanmaya çalışıyoruz. Ailelerimiz de korku içinde bizi evde bekliyor" dedi.

  Duman, taksicilerle ilgili bazı kararlar alındığını anlatarak, "Ancak kimse bize ne istediğimizi sormuyor. Yetkililer tarafından bu sıkıntılara çözüm olarak bize panik butonu sunuluyor. Taksiciler olarak buton değil, kabinli araç istiyoruz. Kabinli araç bu işin kesin çözümüdür. Paravan istemiyoruz. Şu andaki mevcut arabalara kabin istemiyoruz, Tek çözüm olarak kabinli araçları görüyoruz" diye konuştu.

  Söz konusu imza kampanyası için çadır kurduklarını dile getiren Duman, "Kamuoyu oluşturup, burada toplanan imzaları 15 kadar ticari araçla Ankara'ya götüreceğiz. Orada da bu imzaları siyasi yetkililere teslim ederek, yardım talebinde bulunacağız" ifadelerini kullandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı