Gündem Haberleri

  Taksicilerden davullu zurnalı eylem

  Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI (Hatay), (DHA)
  08.05.2008 - 14:34 | Son Güncelleme:

  HATAY'ın Reyhanlı İlçesi ile Suriye arasında çalışan 20 taksici, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda ‘kötü muamele’ gördüklerini iddia ederek, davul zurna eşliğinde eylem yaptı.

  Cumhuriyet Alanı'nda toplanan 20 taksici, ‘Çocuğuma harçlık veremiyorum’, ‘Kaçakçılık yapanı yakala, 1 kilo çayıma karışma’, ‘Ticari aracımın sigortası 520 YTL’, ‘Gümrük müdürü istifa’ ve ‘Benim karnım aç, senin karnın tok’ yazılı dövizler açtı.

  Davul zurna eşliğinde halay çeken taksiciler adına açıklama yapan Mehmet Nergiz, Reyhanlı ile Suriye arasında taksicilik yaptıklarını, dönüş yolunda yasal sınırlar içinde eşya getirdiklerini söyledi. Eşyaların Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndaki görevliler tarafından ellerinden alınıp çöpe atıldığını iddia eden Nergiz, “Gümrükte insanca muamele görmüyoruz. Bizi, Reyhanlılı olduğumuz için cezalandırıyorlar. Suriye'den dönerken yasal sınarlar içinde getirdiğimiz çay ve şekerler gibi gıda maddeleri ile bazı eşyalar elimizden alınıyor. Depomuzdaki benzin için ceza yazılıyor” dedi.
  Reyhanlı Belediye Başkanı AKP'li Hüseyin Şanverdi, taksicilerin yanına gelerek, eylem yapmalarının doğru olmadığını, taleplerin yasal çerçevede yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti. Şanverdi, sorunlarının çözümü için söz verince taksiciler olaysız dağıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı