Gündem Haberleri

  Taksi terörü

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YEŞİLKÖY

  Bir okurumuz, içinde bulunduğu taksiden bizi cep telefonuyla aradığında (4 Mart) heyecandan ve öfkeden sesi titriyordu. Sık sık uçakla yolculuk eden okurumuz Atatürk Havalimanı taksilerinden her zaman şikayetçi olduğunu, ama bu kez başına inanılması güç bir olay geldiğini anlatıyordu. Havalimanından bindiği 34 THM 72 plaka no.'lu taksiye Esenyurt'a gitmek istediğini söylemiş okurumuz. Ancak taksinin başka yöne gittiğini görünce, gideceği yeri ve güzergahı şoföre tekrarlamış. Ne var ki şoför oralı olmamış. Taksiden inmek isteyen okurumuz, şoförün aracı durdurmadığını anlattı. ‘‘Düşünebiliyor musunuz, taksi durmuyor ve ben inmek için onu zorlamak zorunda kaldım. Kapıyı açtım, çantamın sapı koptu. İnanılır gibi değil. Mecidiyeköy'e geldik, bundan sonra 'Esenyurt'a gideriz' dedi.’’ Ne Ankara'da ne de başka bir kentin havalimanının taksilerinde böyle birşeyle karşılaşmadığını, Yeşilköy'deki havalimanı taksilerinde hep sorun yaşadığını ve bu durumun kendisini isyan ettirdiğini söyleyen okurumuz mutlaka bir yaptırımın gerekli olduğunu belirtti.

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Acele Posta Stresi

  FENERYOLU

  Feneryolu, Dr. Müfit Tümerkan Sokak'ta oturan bir okurumuz, bize gönderdiği faksında Acele Posta Servisi (APS) hizmetiyle ilgili şikayetini dile getirmiş. ‘‘Şikayetim postanelerin APS servisleri ile ilgili. Zira hayatımızı kolaylaştıralım, işlerimizi zamanında yetiştirebilelim diye seçtiğimiz bu servis, maalesef konuyu pek ciddiye almayan postane yetkilileri yüzünden işlerin gecikmesi, boşuna yapılan masraflar ve aslında en önemlisi stres ve sıkıntılarla insanı çileden çıkarıyor.’’ diye başlıyor sözlerine okurumuz. Okurumuzun 8 Mart Pazartesi günü Ankara'ya göndereceği bir evrak için gerekli bir belge ayın 3'ünde (çarşamba) Karabük'ten APS ile gönderiliyor. Normal şartlarda perşembe günü eline geçmesi gereken evrak gelmeyince telefonla en geç Cuma akşamına kadar elinde olacağını öğrenen okurumuz, bütün gün evde posta bekliyor. Anacak Cumartesi günü posta kutusunda APS haber kağıdını buluyor. Evde olduğu halde saat 16.00'da gelindiği ve evde kimsenin bulunmadığı yazıyormuş haber kağıdında. Sonrası... Gerçek bir zamanla yarış stresi. Cumartesi günü Kızıltoprak postanesi kapalıymış. Okurumuz bir dizi telefonla APS Anadolu yakası dağıtım yerinin Acıbadem Postanesi olduğunu öğreniyor. Taksiyle giderek ancak akşam üzeri evrakını alabiliyor ve bu kez evrakı kargo servisiyle Ankara'ya gönderiyor.

  Okurumuz sözlerini şöyle bitiriyor: ‘‘... soruyorum sizlere, APS'nin anlamı Acele Posta Servisi değil de ‘‘Adi Posta Servisi ’’ mi? İnsanları, görevleini ihmal etmeleri neticesinde böyle mağdur bırakanlar, yöneticileri tarafından nasıl gözardı edilebiliyor, bunu anlamak mümkün değil. Kaldı ki bizim işimiz kolaylşsın diye tercih ettiğimiz bu servis, değil kolaylaştırmak, bize gerksiz masraflar çıkardı, sıkıntılara soktu. Postane yetkililerini biraz daha hassas olmaya, işlerini ciddiye almaya çağırıyorum.’’ Yönetenlerin dikkatine....

  BOSTANCI

  Lağım sorunu

  Bostancı Mimoza Sokak sakinleri adına bizi arayan bir okurumuz, sokaklarında bir lağım sorunu yaşandığını anlattı. Üstelik kanalizasyon boruları döşendiğinde çalışma, kendi apartman kapılarına kadar gelmiş ve orada kalmış. Alt katları lağım bastığını söyleyen okurumuz, iki yıldır karşı karşıya kaldıkları bu durumun artık sona ermesini istiyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  YAKACIK

  Şikayet çok...

  Yakacık'tan bizi arayan bir okurumuz çok dertliydi. Ve haklıydı. İnsan yaşadığı bir semtte bu kadar çok aksaklıkla birarada ve kronik şekilde karşı karşıya kalırsa elbet isyan ederdi. Evet, Yakacık, kronik sorunların yaşandığı ve acil çözüm gereken sorunlar varken ‘‘kladırım yenileme’’ çalışmalarıyla semt sakinlerinin çileden çıktığı semtlerden biri. Okurumuz ‘‘Hangisinden başlasam, bilmem ki’’ diyordu. Yakacık'ta şu sıra kaldırımlar yenilenmekteymiş. Oysa aylardır çözüm bekleyen, aydınlatma, çöp, ağaç kıyımı, susuzluk gibi çözüm bekleyen ciddi sorunları var. Teyko Sitesi, Papatya Sokak'ta lambalar yanmıyormuş. Samandıra caddesi gibi büyük bir caddede ise lambalar bir gün yanıyor, bir gün yanmıyormuş. Okurumuz, ‘‘Aydos Ormanı'nı bir görün, içiniz sızlar; içi çöplük; üstelik ağaç kıyımı var her yaştan ağaç kesiliyor.' diyordu. Aydos Ormanı'nın Samandıra Belediyesi ile Kartal Belediyesi sınırlarının birleştiği bölgesinde E6'ya bağlantı için bir yol açılmış, ancak asfalt dökülmemiş. Üstüne üstlük çöp kamyonları yolun kenarlarnına çöhp yığmaktaymış.

  Yine Yakacık'tan bize telefonla ulaşan bir okurumuz ise, çocuğunun Ortadoğu Kolejinde okuduğunu; ancak çevrede çok sayıda ahırın bulunması yüzünden havasının temizliği ile ünlenen semtin bu ününe gölge düşütügünü belirtti. Çevreye yayılan koku ve gübre kirliliğine, sivrisinek mevsiminin yaklaşmasıyla sağlık sorunlarının da ekleneceğini bildiren okurumuz çevreye bir düzenleme getirilmesini istiyor.

  Yakacık havasıyla, suyuyla ünlüydü. ya şimdi?..

  Yönetenlerin dikkatine...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı