Gündem Haberleri

  Taksi şoförü ölüm gecesini anlattı

  Hürriyet Haber
  16.02.2011 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Defne Joy Foster'ı hayattaki son gecesinde Kerem Altan ve arkadaşlarıyla birlikte Beyoğlu'ndan Göztepe'ye götüren taksi şoförü ortaya çıktı.

  DEFNE JOY FOSTER'IN HAYAT ÖYKÜSÜ- Foto-galeri

  Üç çocuk babası olduğunu, daha önce gözaltına alınmaktan korktuğu için sustuğunu ve ortaya çıkmadığını söyleyen taksi şoförü Nusret T., Sabah gazetesinden Savaş Ay'ın sorularını yanıtladı. İşte taksi şoförünün o geceyle ilgili anlattıkları.  

   Arabanıza bindiği zaman Defne'yi tanıdınız mı?
   Defne Hanım'ı televizyondan bilir tanırım. Ama o gece sadece tanıdık bir yüz olarak göründü gözüme. 2 gün sonra bir gazetede olayı okuyup bardan çıkarken çekilmiş fotoğrafları görünce kim olduğunu anladım. Eşime bile 5-6 gün sonra anlattım. Çocuklarımın siz gelince haberi oldu. Günlerdir stres içindeyim. Vicdan azabı bir yandan, işimin aksama endişesi diğer yandan... Hastalanıp yatağa düştüm inanın.

  Tam olarak neler oldu yol boyunca?
   Bas konuş sistemli telefonlarımız var. Çağrı geldi barın önüne gittim. Sabah 04.30 sularıydı. Biri şişmanca iki genç adam "Göztepe'ye gideceğiz" dedi. Aldım. Biri öne diğeri arkaya oturdu. Tam kalkarken; "Az bekle, 2 arkadaş daha geliyor" dediler. Kapı açıldı, içeri önce genç bir kadın, bir de adam bindi. Genç kadın ikisinin arasındaydı. Dikiz aynasından baktım ve kadını bir yerlerden hatırlar gibi oldum ama çıkaramadım. Çok asık, yorgun suratlıydı. Daha fazla bakmak ayıp olur diye ilgilenmedim. Dolmabahçe tarafına geldiğimizde arkadaki 2 erkek bir şeyler konuştu ama tam duyamadım. Kadın karşıya gidene kadar hiç ses çıkarmadı. Genç adamlar da fazla konuşkan değildi. Sadece köprüyü geçerken, bir de turnikelerle, eve yakın yerlerde erkekler konuştu. Havadan sudan şeylerdi konuştuklar.

  İniş sırasındaki durumlar nasıldı?
   Önce bir evin önünde durduk. İlk binenler orada indi. Kadın ve genç adam biraz daha ilerideki başka bir apartmana kadar taksiyi sürmemi istediler. "Tamam" dediler durdum. Adam indi, kadın sonra çıktı ve ileride durdu. "Kaç para?" dedi. 34 lira tutmuştu. 35 verdi, "Üstü kalsın" dedi.


  Tamamen normal miydi yani?
   Kadının zorla inip bindiğini, zorla geldiğini hiç sanmıyorum. Öyle olsa bir şeyler söyler, sesini yükseltirdi. Yine de normal durumda olduğunu sanmam. Ben yılların gece şoförüyüm. Hem de Beyoğlu'nda duraklarda. Bilindik sarhoş hali yoktu Defne Hanım'ın. Ama çok sessiz, sakin, kıpırdamadan duruyor gibiydi. Biz öyle şeylere karışmayız. Paramı alınca durağıma geri döndüm. Polis ya da savcı sizin yazınızdan sonra beni arayıp bulur da ifade vermemi isterse elbette bildiklerimi anlatırım.

  Nusret T. "Yakın arkadaşlarınıza "Kadın aynen burnuna halka, boynuna tasma takılmış gibi, nereye çeksen oraya gidecek kadar bitik haldeydi" demişsiniz. Bu doğru mu" sorusuna "Bildiklerimi anlattım. Beni daha fazla zorlamayın" diyerek cevap verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı