Gündem Haberleri

  Tahrik etmek istemiyorum

  Hürriyet Haber
  21.03.2005 - 01:12 | Son Güncelleme:

  Baykal: İktidar-Silahlı Kuvvetler tartışmasını gündeme getirmeyi, tahriki istemiyorum. Bundan rahatsızlık duyarım. Ancak Türkiye terör konusunda bir zaafiyet içine giriyor tespiti doğrudur.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın açıklamalarına destek vererirken, iktidarla, Silahlı Kuvvetler arasında tartışma yaratmaktan rahatsızlık duyacağı için konuyu Meclis gündemine getirmek istemediğini söyledi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CNN Türk’te Ankara Kulusi programına katıldı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın, ‘Türkiye’nin Irak politikası olmadığına’ ilişkin sözlerinin anımsatılması üzerine Baykal, Türkiye’nin Irak’taki konuyla ilgili tablosunun tam bir perişanlık olduğunu söyledi. Baykal, 1.5-2 yıl önce önem verilen unsurların tümünün elden çıkarıldığını ve Türkiye’nin kaybettiğini vurgulayarak, ‘Açık bir şekilde kaybetti. Bu kayba da teslim oldu. Bu kayıp Türkiye’nin politikasızlığının sonucu olmuştur. Türkiye’nin politikası ABD’ye bırakılmıştır’ dedi.

  Büyükanıt’ın terörle mücadelede de zaafiyet olduğu sözlerine de katıldığını ifade eden Baykal, Türkiye’nin terörle mücadelede tehlikeli bir tabloyla karşı karşıya kaldığını kaydetti. Bunu Meclis gündemine getirip getirmeyeceklerine ilişkin bir soru üzerine de Baykal, ‘Olabilir. Ben, iktidar-Silahlı Kuvvetler tartışmasını gündeme getirmeyi, tahriki istemiyorum. Bundan rahatsızlık duyarım. Ancak Türkiye terör konusunda bir zaafiyet içine giriyor tespiti doğrudur ve bunda bir sıkıntı olduğu görülüyor’ diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı