GeriGündem Tahliyeye itiraza usul yönünden ret
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tahliyeye itiraza usul yönünden ret

Tahliyeye itiraza usul yönünden ret
refid:3796803 ilişkili resim dosyası

Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat’ın müfettiş incelemesine neden olan, oğlunun ortağı ve Türkiye’nin ilk hayali ihracat sanıklarından Turan Çevik ile oğlunun da aralarında bulunduğu dört zanlı hakkında verdiği resen tahliye kararına yapılan itiraz usul yönünden reddedildi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde tutuklanan Türkiye’nin ilk hayali ihracat sanıklarından Turan Çevik, oğlu Ahmet Hilmi Çevik, Uğur Zorba ve Erkan Yıldız hakkında, soruşturma başlatılmıştı. Dosya daha sonra Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmişti.

Soruşturmaya bakan Savcı Faysal Akpolat’ın Turan Çevik ve oğlunun tahliyesi için yaptığı başvurular üç kere reddedildi. Bunun üzerine Başsavcı Ünal Canpolat, Çevik ve oğlunu, yetkisini kullanarak tahliye etti. Ünal Canpolat’ın tutukluluğuna son verdiği Ahmet Hilmi Çevik’le oğlu Berkay Canpolat’ın ortak şirket kurmuş olmaları hukuk camiasında tartışma yaratmıştı.

Olayda yaşamını yitiren Hacı Erdoğan’ın eşi Saliha Erdoğan avukatı aracılığı ile tahliyeye itiraz etti. İtirazı inceleyen Beyoğlu Sulh Ceza Mahkemesi zanlıların tekrar tutuklanması talebini usul yönünden reddetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle