GeriGündem Tacizden yargılanan operacı sahte plaka kullanmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tacizden yargılanan operacı sahte plaka kullanmış

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi’nin (ANTDOB) koro sanatçısı 33 yaşındaki Ş.G. hakkında, geçen yıl lise öğrencisi olan 19 yaşındaki C.M.A’ya cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle açılan davanın 3’üncü duruşması yapıldı. C.M.A.’nın avukatı Sultan Yeğen, Ş.G.’nin tacizde bulunurken kullandığı otomobiline, yakalanmamak için sahte plaka taktığı iddiasında bulundu.

Geçen yıl Mart ayında Zerdalilik Mahallesi’nde ailesiyle oturan C.M.A., okula gitmek için durakta otobüs beklerken yanına yaklaşan bir kişi tarafından sözle taciz edildi. Aynı haftada birkaç kez daha otomobil içindeki adamın tacizine uğrayan genç kız, plakasını polise bildirdi. C.M.A.’nin şikayeti üzerine yakalanan kişi, ANTDOB’un koro sanatçısı Ş.G. çıktı. Gözaltına alınan Ş.G. ise suçlamaları reddederek evlenmek üzere olduğunu ve ev aradığı için genç kızla karşılaştığını iddia etti.

Antalya 6’ncı Sulh Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen 3’üncü duruşma, yaklaşık 10 dakika sürdü. 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan opera sanatçısı Ş.G., duruşmaya katılmadı. Ş.G.’nin eşi olduğu iddia edilen bir kadının izlediği duruşmaya, C.M.A ve avukatı Sultan Yeğen de katıldı.

C.M.A.’nın avukatı Yeğen, "Müvekkilimin psikolojisi bozulmuştur. Bu yüzden üniversiteyi bile Antalya’da okumayı tercih etmek zorunda kalmıştır" dedi. Avukat Yeğen, sanığın aracının plakasının da sahte olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Sanığın olay sırasında kullandığı araç beyaz renkli Ford Fiesta olup, plakası 06 GYC 39’dur. Polis yakaladığı sırada da ’Bahse konu oto ve şahıs yakalanmıştır’ şeklinde tutunak tutulmuştur. Ancak sanığın kullandığı 06 GYC 39 plakalı aracın trafik kayıtları getirtildiğinde ise aracın Şahin marka gri renkli olduğu belirtilmiştir. Ankara’da ikamet eden araç sahibi ise ifadesinde hiç Antalya’ya gitmediğini belirtiştir. Bu durum sanığın sahte plaka kullanarak bu eylemleri gerçekleştirdiğini, planlı olarak hareket ettiğini ve yakalanmayı engellemek için sahte plaka kullandığını ortaya koymuştur."

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 14 Mart tarihine ertelendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle