Gündem Haberleri

  Tacizden yakındığı gün öldürüldü

  Serdar SAKIZOĞLU/ERDEK (Balıkesir),
  09.05.2008 - 15:43 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'in Erdek İlçesi'nde, eşinden yıllar önce boşanan 43 yaşındaki Sabahat Çapkın, babasının bahçede baktığı köpeklere yiyecek verdikten sonra evine dönerken 26 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Komşularına kendisine yapılan tacizlerden yakınan Çapkın'ın katil zanlısı olarak yakalanan 2 evli ve çocuk babası 51 yaşındaki Ahmet Baykal tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Cinayet, geçen çarşamba günü Erdek İlçesi'ne bağlı Narlıköy'de meydana geldi. Eşinden yıllar önce boşanan Sabahat Çapkın'ın, babası Süleyman Çapkın'ın köydeki bahçelerinde beslediği köpeklere yiyecek verdikten sonra sonra, evine dönmek için yürümeye başladı. Bu sırada uğradığı bıçaklı saldırı sonucu öldürülen Sabahat Çapkın'ın cesedi, yoldan geçenler tarafından bulundu. Bursa Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside Sabahat Çapkın'ın vücudunda 26 bıçak darbesi tespit edildi.

  Tecavüz edilmediği, çantasındaki para ve cep telefonunun alınmadığı belirlenen Sabahat Çapkın'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya başlayan jandarma ekipleri, katil zanlısı olarak aynı köyde oturan evli ve 2 çocuk babası Ahmet Baykal'ı gözaltına aldı. Köy Muhtarı Şerafettin Kaya, “Ahmet Baykal'ın, Sabahat'ı rahatsız ettiği biliniyordu. Sabahat olay günü komşularına giderek rahatsız edilmesinden duyduğu üzüntüyü anlatmış, ölümden bahsetmiş. Daha sonra da öldürülmüş olarak bulundu. Sabahat'ın son olarak konuştuğu köyümüzde kalan aileleri mahkemede tanık olarak dinleteceğim” dedi.

  Cinayetle ilgili soruşturmaya Erdek Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Jandarmada ifadesi alındıktan sonra mahkemeye çıkartılan katil zanlısı Ahmet Baykal, ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı