Gündem Haberleri

  Tacizciye 50 yıl hapis

  Selahattin BUDAKOĞLU/ BURSA, (DHA)
  15.06.2013 - 12:36 | Son Güncelleme:

  BURSA’da evlere su içme bahanesiyle girerek çoğu yaşı küçük olan toplam 13 kişiye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 5 yıldır yargılanan özel güvenlik görevlisi 38 yaşındaki Yunus Y'ye 5 ayrı cinsel istismar suçundan 50 yıl hapis cezası verildi.

  Bursa’nın Merkez Osmagnazi İlçesi’nde 2008 yılında 18 yaşından küçük olan A.T. adlı kızın bulunduğu eve gelen kimliği belirsiz bir kişi, ona babasının arkadaşı olduğunu söyleyerek zorla içeri girdi. Daha sonra A.T.’yi bir odaya götüren saldırgan el ve ağzını bağladığı genç kıza cinsel istismarda bulunup kaçtı. Aynı kişi daha sonra eşinin asker arkadaşı olduğunu öne sürdüğü S.K.’nın evine girerek kendisinden bir bardak su istedi. S.K.’ya cinsel istismarda bulunan bu kişi kaçtı.

  ROBOT RESMİ ÇİZİLDİ

  S.K.’nin de şikayeti üzerine evde inceleme yapan polis, zanlının içtiği bardakta bulunan parmak izinden bu kişinin, Kars’ta 15 yaşandayken ’adam bıçaklama’ suçundan kaydı bulunan Yunus Y. olduğunu tesbit etti. Polis, robot resmini çizdiği Yunus Y’yi kısa bir süre sonra yakaladı. Özel bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan genç adam, çeşitli tarihlerde zilini çaldığı 13 ayrı eve girerek kadın ve çocuklara tacizde bulunduğunu itiraf etti. Polis, Yolcu’nun adresini verdiği evlere giderek mağdur olan kişilerin ifadesini aldı.

  5 TACİZE 50 YIL HAPİS

  Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde çoğu yaşı küçük 13 mağdur hakkında ’Basit cinsel istismar’, ’Cinsel saldırı’ ve ’Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından hakkında toplam 120 yıla kadar hapsi istenen Yunus Yo’nin 5 yıldır devam eden yargılamasında, işlediği 5 ayrı suç için karar çıktı. 8 ayrı suçla ilgili dava dosyasını, adli tıp kurumundan beklenen evrakların gelmemesi nedeniyle ’Karar daha sonra verilmesi’ koşulu ile ayrı tutan mahkeme heyeti, son duruşmada yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen ve tahliyesini isteyen sanık Yunus Y’ye toplam 50 yıl hapis cezası verdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı