Gündem Haberleri

  Tacizcilere kadın polis tuzağı

  Hürriyet Haber
  21.12.2001 - 12:52 | Son Güncelleme:

  Ankara Emniyet Müdürlüğü, kadınlara tacizde bulunan kişileri yakalamak için yeni yöntem uygulamaya başladı. Kadın polisleri sivil olarak tacizlerin yoğun yaşandığı bölgelere yerleştiren Ankara polisi, uygulamanın başladığı gün bir tacizciyi suçüstü yakaladı.

  Başkentte yaşanan taciz olaylarının artması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yeni bir çalışma başlattı. Şubede görevli kadın polisler sivil kıyafetli olarak taciz olaylarının yaşandığı alış-veriş merkezleri, Kızılay, Ulus gibi halkın yoğun olduğu bölgelere yerleştirildi. Ellerinde çanta ve poşet bulunan vevatandaş gibi davranan kadın polisler kendisine sarkıntılık eden, tacizde bulunan kişileri sürekli takip edildiği erkek meslektaşına işaret edecek.

  Uygulamanın başlamasının ardından kadın polise arabasıyla yaklaşarak, ‘‘Gel seni biraz dolaştırayım yavrum’’ diye tacizde bulunan Arif A. kadın polisin uyarısı üzerine Ostim Gimat’ta suçüstü yakalandı. Seyyar satıcılık yapan 33 yaşındaki kalp hastası Arif A., ‘‘Kötü bir niyetim yoktu, yanlış anlaşıldım’’ diye kendini savundu. Arif A. hakkında sarkıntılıktan adli işlem yapıldı.

  Asayiş Şube Müdürü İsmail Sökelen, taciz olaylarıyla ilgili son zamanlarda yoğun şikayet aldıklarını belirterek, ‘‘Bu olayları önlemek için tabiri caiz ise, bayan polislerimizi yem olarak kullanmaya başladık. Ekibimizin denetimindeki bayan memurumuz önlem aldığımız noktalarda taciz edilirse, tacizciyi anında yakalayacağız’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı