Gündem Haberleri

  Tacizci müdürün odasında sperm bulundu

  YUMURTALIK (Adana), (DHA)
  06.05.2010 - 10:49 | Son Güncelleme:

  ADANA'nın Yumurtalık İlçesi'nde 2 kadın öğretmeni taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan bir okulu Müdürü evli 2 çocuk babası H.E.’nin makam odasından alınan kağıt ve peçete parçalarında sperm örneklerinin bulunduğu bildirildi.

  Adı açıklanmayan 2 kadın öğretmen, 1 Nisan’da 42 yaşındaki Müdür H. E.’nin görüşme bahanesiyle makam odasına çağırıp kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Şikayet üzerine gözaltına alınan müdür H.E.'nin makam odasında Olay Yeri İnceleme ekipleri detaylı araştırma yaptı. Odasında öğretmenlerle konuşurken mastürbasyon yaptığı iddia edilen Erzin’in çöp kutusundaki kağıt ve peçete parçaları da alınıp Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan H.E.’nin odasında bulunan kağıt ve peçetelerle ilgili Adli Tıp Kurum raporu Yumurtalık Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Rapora göre, kağıt ve peçetelerde sperm örnekleri saptandı.

  Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin de ‘iffetsizlik’ olarak nitelenen suç için görevden alma ve meslekten men iddiasıyla soruşturmasını sürdürdüğü, Adli Tıp Kurumu’nun hazırlayarak mahkemeye ilettiği raporun da bakanlık müfettişlerince dikkate alındığı kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı