Gündem Haberleri

  Taciz mağduru kız çocuğuna sığınma merkezi

  Hürriyet Haber
  11.07.2001 - 01:32 | Son Güncelleme:

  Sokakta yaşayan ya da sokakta çalışmak zorunda olup cinsel tacizle karşılaşan kız çocuklarının barınabilecekleri bir merkez kuruldu.

  Sosyal Hizmetlerden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Beyoğlu'nda satın aldıkları bir binayı restore ederek, kız çocuklarının barınabilecekleri bir merkez haline getirdiklerini söyledi. Seyman, ‘Taksim Çocukevi’ adını verdikleri merkezin Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı olarak, Beyoğlu 75'inci Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüteceğini belirtti. Seyman, ‘‘Ticari cinsel sömürüye maruz kalan, cinsel tacize uğrayan kız çocuklarının da artık barınabilecekleri bir merkez var’’ dedi.

  KAPASİTE 15 KİŞİ

  Merkezde her türlü konforun yer aldığını anlatan Seyman, bu şekilde kızların her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak, kendilerini evlerinde hissetmelerini istediklerini belirtti.

  15 kişilik kapasiteleri olduğunu vurgulayan Seyman, ‘‘Açtığımız merkez, bakıcı anneler, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde özel eğitim alan bayan polis, doktor ve hemşire sorumluluğunda yürüyecek. Burada, sokaklarda büyük travmalara uğrayan 11-18 yaş arasındaki kızlarımızın rehabilitasyonunu sağlamaya çalışacağız’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı