GeriGündem Taciz iddiasında söz tanıklarda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taciz iddiasında söz tanıklarda

DENİZLİ’de Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, geçtiğimiz ağustosta 22 yaşındaki hasta P.D.’ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 15 gün önce tutuklanan ve hakkında 7.5 yıl hapis istenen Dr. Hüseyin Öz dün hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Anestezi Uzmanı 29 yaşındaki Dr. Öz’ün tahliye istemini reddedip duruşmayı erteledi.

Denizli 1’inci Asliye Ceza Mahkmemesi’ndeki dünkü duruşmaya, tacize uğradığını öne süren P.D. katılmazken, mahkeme heyeti bazı tanıkları dinledi. Tanık, PAÜ Güvenlik Koruma Müdürü Ahmet Özmen şöyle dedi:

‘Olay bana telefonla bildirildi. Ben de hiç vakit geçirmeden hastanenin tüm giriş ve çıkışlarını kapattım. Şikayetçi kadını buldum, kadın bana yeşil önlüklü, top sakallı bir kişiyi tarif etti. Hastane içinde araştırdık, Dr. Hüseyin Öz’ü bulduk. Kendisini başhekim yardımcısının odasına alıp kapı aralığından şikayetçi kadına doktoru gösterdim. Kendisini taciz eden kişinin o olduğunu söyledi.’

Başhekim Yardımcısı Dr. Tahir Turan da ‘Kendisinden taciz eden kişiyi tarif etmesini istedim. Verilen tarife uyanları yanıma çağırdım teşhis yaptırdım. Dr. Hüseyin Öz’ü teşhis etti. Daha sonra şikayetçiyi de doktoru da odalara aldık. Güvenlik şefimiz ifadelerini aldı. Hazırladığımız evrakı rektörlüğe gönderdik’ dedi.

Ortopedi Uzmanı Dr. Tevfik Karaboyun ise, olayı şöyle anlattı:

‘Olay gecesi hasta eşiyle birlikte yanıma geldi. Adının Mehmet olduğunu söyleyen bir doktorun muayenede göğüslerini açtırarak muayene yaptığını, daha sonra vajinal bölgeye sprey sıkmak sureti ile muayene ettiğini, hatta spreyi biraz daha sürmesi halinde orgazm olacağını söylediğini belirtti. Bana böyle bir muayenenin gerekli olup olmadığını sordu. Böyle bir muayenenin olamayacağını söyledim. Daha sonra hastayı idare amirine götürdüm.’

Tutuklu doktorun tanığı olarak ifade veren Kadın Doğum Bölümü Asistanı Özgür Kartal ise, ‘Ben olayın yaşandığı gün arkadaşım Dr. Hüseyin Öz’ü ziyaret için hastaneye gittim. Kantinde birlikte çay içtik. Saat 22.30 sıralarıydı. Hüseyin sonra benim yanımdan ayrıldı. 2-3 dakika sonra geliyorum dedi. 5-6 dakika sonra tekrar yanıma geldi. Birlikte çay içtik. 5-6 dakika daha oturduk sonra ben hastaneden ayrıldım’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle