Gündem Haberleri

  Taciz fotoğrafını yayınlamadılar

  Hürriyet Haber
  06.10.2007 - 11:14 | Son Güncelleme:

  İngiliz Daily Mail gazetesi, Prens William ve kız arkadaşı Kate Middleton'ın, bir paparazzinin aracıyla tehlikeli şekilde takip ederek çektiği fotoğrafını yayımlamadı.

  William-Kate çiftini bir gece kulübünden çıkarken görüntüleyen  paparazzinin Prenses Diana örneğinde olduğu gibi çifti tehlike yaratacak  şekilde izlediği ve bu takip sonucunda fotoğrafı çektiği iddiasını ele  alan Basın Şikayet Komisyonu, gazete editörlerini, fotoğrafın "taciz"  sonucu elde edildiği konusunda uyardı.

  Daily Mail gazetesi bunun üzerine fotoğrafı kullanmayacağını  açıkladı. 

  Fotoğraf, aynı grup tarafından yayımlanan Londra'nın ünlü akşam  gazetesi Evening Standart tarafından kullanılırken, Mail'de Kate ve  William'ın gece kulübünde eğlendikleri haberi çiftin rugby maçı izlerken  çekilmiş eski bir fotoğrafıyla verildi.

  Prens William'ın babasıyla kaldığı Kraliyet'in resmi konutları  arasında bulunan Clarence House'un sözcüsü tarafından yapılan  açıklamada, Prens'in kız arkadaşıyla birlikte görüntülenmek için tehlike  yaratacak şekilde izlenmekten büyük kaygı duyduğunu söyledi.

  Paparazzinin tutumunun "akıl almaz" olduğunu ifade eden sözcü,  "Çift kulüpten ayrılırken zaten görüntülenmişti, bunun ardından foto  muhabirlerinin kendisini motosikletler ve otomobillerle izlemesinin  kabul edilebilir tarafı yok. Böylesine saldırgan bir tutumla takip  yapılması endişe vericidir" dedi.

  Bu arada Basın Şikayet Komisyonu, serbest foto muhabirlerinin  Komisyon tarafından denetlenemediğine dikkat çekti ve gazetelerin, bu  muhabirlerin tehlikeli takip sonucu çektikleri fotoğrafları satın  almamalarını istedi.

  Açıklamada, "Gazete editörleri için bir fotoğrafın hangi  koşullarda çekildiğini bilmek tabii ki kolay değildir. Ancak  başkalarının hayatını tehlikeye atacak şekilde çekildiği ortaya çıkan  fotoğrafların satın alınmaması ve kullanılmaması hayati önem taşıyor"  denildi.

  Evening Standart'ta kullanılan fotoğrafı çeken paparazzi  Alessandro Copetti ise Prens ve Kate Middleton'ın kulüpten ayrılırken  paparazzilere birlikte poz verdiklerini, ancak çiftin aylardır birlikte  görüntülenmemiş olması nedeniyle bazı foto muhabirlerinin aracı izlemeye  çalıştığını belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı