GeriGündem Tabura silahlı saldırı açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  41
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tabura silahlı saldırı açıklaması

Tabura silahlı saldırı açıklaması

İstanbul Büyükbakkalköy'de, Maltepe Cezaevi'nin içinde bulunan Askeri Koruma Taburu binasına doğru bir otomobilden 4 el ateş edildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Olay saat 12.30 sıralarında meydana gelendi ve saldırı sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Olay yerinde saldırganların silahından çıkan mermilerin boş kovanları bulundu. Söz konusu otomobil ve içindeki şüphelileri yakalamak için bölgedeki çalışmalar sürüyor.

POLİSTEN AÇIKLAMA

Olaydan 45 dakika sonra yeni bir açıklama daha yapıldı. Maltepe Cezaevi önünde inceleme yapan polis, bir araçtan havaya ateş açıldığını belirledi. Yapılan inceleme sonucu Askeri Koruma Taburu binasının hedef alınmadığı kaydedildi.

AYNI YERDE OTLUK ALANDA YANGIN

Cezaevine saldırı haberinden dört saat sonra Maltepe'de otluk alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına, itfaiye helikopteri ve Orman İşletme ekipleri tarafından müdahale edildi. Geniş alana yayılan alevlere karadan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, havadan ise itfaiye helikopteri müdahale etti.

Yangının çıktığı otluk alanda bulunan bal arısı kovanları da dikkat çekti. Alevleri söndürme çalışmaları devam ediyor.

DAĞLICA'YA PKK'DAN SALDIRI

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Üs Bölgesi'ne PKK'lı teröristler tarafından havan ve Doçka uçaksavar silahıyla saldırı yapıldı.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Hakkari 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Ana Üs Bölgesin'e havan ve Doçka uçaksavar makineli tüfek ile silahlı saldırıda bulunulmuştur. Terörist ateşlerine, unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesilmiştir. Silahlı saldırılar esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmemiştir" denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle