Gündem Haberleri

  Tabur Komutanlığı içerisinde ceset bulunamadı

  Azer DEMİR/ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA)
  27.01.2011 - 19:29 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Derecik Beldesi’nde bulunan Derecik İç Güvenlik Tabur Komutanlığı içerisinde yapılan kazı çalışmaları tamamlandı. Görgü tanığı olduğu belirtilen 2 kişinin gösterdiği yerde yapılan kazılarda, herhangi bir bulguya rastlanmadı.

  TABUR KOMUTANLIĞI'NDA ARAMA YAPILDI

   

  ASKERİYE'DE CESET ARAMASI / FOTO GALERİ

   

  Saat 13.30 başlayan kazı çalışması, saat 17.30 sıralarında tamamlandı. Kazılarda herhangi bir bulguya rastlanmazken, karla karışık yağmur altında bekleyen kayıp yakınları da kazıların bitmesiyle birlikte Derecik Tabur Komutanlığı önünden ayrıldı.

   

  Öldürülüp, gömüldükleri ileri sürülen 12 köy korucusunun yakınlarının avukatı olarak kazı çalışmalarını takip eden avukat Mehmet Ekici, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

   

  Avukat Ekici, bulguya rastlanmadığını belirtirken, konuyla ilgili çalışmalarının süreceğini söyledi. Ekici, "Bugün iki ayrı yerde gizli görgü tanıklarının gösterdiği yerde kazı çalışması yapıldı. Yanlız kazı çalışmasında her hangi bir bulguya rastlanmadı. Gizli tanıkların beyanları doğrultusunda şüphelilerin kim oldukları da tespit edildi. Soruşturma aşaması devam ediyor. Sanırım bu şüpheliler hakkında gerekli yasal işlem yapılacak ve haklarında dava açılacaktır. Kazı çalışması şu anda bitti. Bulguya rastlanmasa da ileriki aşamalarda soruşturmanın seyrine göre gerekli açıklamaları yapacağız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı