Gündem Haberleri

  Tabu yıkan tenisçi

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avustralya tenis turnuvasının yıldızı, Fransız Amelie Mauresmo lezbiyenliğini açıkca sergileyerek fırtınalar koparttı. Fransa'da ilk kez kadın sevgilisiyle birlikte Paris Match Dergisinin kapağına poz veren 19 yaşındaki Amelie tüm tabuları yıktı. Amelie'nin sevgilisi Sylvie Bourdon 31 yaşında ve Saint Tropez'de bar sahibi. Eşcinselliklerini büyük bir açıklıkla yaşayan Amelie ve Sylvie bir süreden beri Saint Tropez'de aynı evi paylaşıyorlar. Teniste kazandığı başarının yüzde 50'sinin Sylvie'ye ait olduğunu belirten Amelie'nin Paris Match Dergisindeki söyleşisinin can alıcı noktaları şöyle:

  Soru: Maç sırasında aklınızdan ne geçer

  Amelie: Sylvie'nin varlığı daima benimledir. Onunla sürekli iletişim halindeyim. Bir bakışı beni rahatlatmaya yetiyor.

  Soru: Eşcinselliğinizi itiraf etmek zor oldu mu?

  Amelie: Evet ama şimdi rahatım. Artık ne yalan söylüyorum, ne de gizleniyorum.

  Soru: Sylvie ile nasıl karşılaştınız?

  Amelie: Benimle tanışmak isteyen o oldu. Beni televizyonda gördüğü andan itibaren vurulmuş.

  Soru: Sylvie'den önce lezbiyen ilişkiniz oldu mu?

  Amelie: Evet. Sylvie ilk ilişkim değil. Ailem başından beri lezbiyen olduğumu biliyor ama hoş karşılamıyor. Artık ailemin tutumunu umursamıyorum. Sylvie'nin ailesini daha fazla benimsedim.

  Soru: Sylvie'ye rastlamadan önce nasıl yaşıyordunuz?

  Amelie: Paris'te gizlenerek yaşıyordum. Eşcinselliğimden çekiniyordum açıkcası. Cinsel tercihimi ailemin ve çok yakın dostlarımın dışında pek az kişi biliyordu. Sylvie'den önce çok yalnızdım.

  Soru: Sevgilinizle birlikte yaşamaya nasıl karar verdiniz:

  Amelie: Sylvie talep etti. İlişkimizi açıklamak isteği de ondan geldi. Zaten istiyordum böyle birşeyi onun için hemen kabul ettim. Güç olacağını da tahmin ediyordum, ancak onunla herşeye göğüs gerebilirim.

  Soru: Bundan sonra nasıl bir yaşam hayal edilyorsunuz?

  Amelie: Yaşam eşittir Sylvie. Başarımın yüzde 50'si onundur. Onsuz hiçbirşey düşünemiyorum. Benim yüzümden tenise başladı ben de onun için şarkı söylemeye başladım.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı