Gündem Haberleri

  Tablolar bulunamadı tazminat verildi

  Hürriyet Haber
  12.09.2013 - 01:11 | Son Güncelleme:

  Hollanda’nın Rotterdam kentinde geçtiğimiz ekim ayında Kunsthalle Müzesi’nden çalınan yedi başyapıt tablonun sahibi vakıf, sigortadan 23.8 milyon dolar tazminat aldı.

  Hırsızlar 90 saniyeden kısa sürede, aralarında Picasso’nun ‘Tete d’Arlequin’ ve Monet’nin ‘Waterloo Bridge’ tablolarının da olduğu yedi eseri çalmıştı. Hollanda’daki en büyük soygunlarından biri olan olayla ilgili önceki gün görülen davada, milyonlarca dolar değerindeki yedi tablonun sahibi Triton Vakfı’na 23.8 milyon dolar tazminat verilmesini kararlaştırıldı. Tazminat kararı, müzenin Romanyalı çete tarafından çalınan tabloları gözden çıkardığı şeklinde yorumlandı.

  ANNESİ YAKMAMIŞ

  Polisler tabloların yerini hâlâ tespit edemedi. Çetenin baş elemanı Radu Dogaru’nun annesi Olga Dogaru’nun, oğlunu korumak için tabloları yaktığı iddia edilmiş, daha sonra bu haber yalanlanmıştı. Avukat Maria Vasii ise soyguna karışan altı Rumen müvekkilinin 22 Ekim’deki duruşmada suçlarını itiraf edeceklerini, cezalarının da üçte bir oranında azalacağını umduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı