GeriGündem Tablette eğlence zamanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tablette eğlence zamanı

Tablette eğlence zamanı
refid:21204704 ilişkili resim dosyası

Tabletlerin ve akıllı telefonların hayatımıza bu kadar çok girmesi çocukların da hayatına renk kattı. Dokunmatik çağının çocukları da artık her işi dokunarak yapıyor.

Ben de teknoloji yazarı bir baba olarak, cıvıl cıvıl tablet uygulamaların dünyasından için en ilginç 10’u seçtim.

NİNNİLER

Bebekleri ve çocukları uyutmanın en etkili yöntemlerinden biri ninni söylemek biliyoruz. Her ne kadar anne-babanın söylediği ninninin yerini tutmasa da, bu uygulama çocukların hoşuna gidecek. Ninnileri, Ninni Perisi ve Gitarlı Abi söylüyor.
Fiyat: Uygulama içi ödemeli Platform: iPad

MASALLAR

Masalların, çocukların gelişimine ve hayal gücüne katkısı büyük. ‘Masallar’ animasyonlu resimlerle, arka plan seslendirmesiyle ve yazıyla sunuluyor. Ücretsiz indirilebilen uygulamada ‘Şişman Kral’ adlı masal bulunuyor. Diğer masalları ek ücret ödeyerek indirebilirsiniz.
Fiyat: Uygulama içi ödemeli Platform: iPad

ÇOCUK OYUNLARI

2-6 yaş grubu çocuklarda el-göz koordinasyonuyla problem çözme yeteneğini geliştirmeye yardımcı bu uygulamada Hafıza Kartları, Tahta Yapboz ve Fark Bulmaca başlıkları altında eğitici oyunlar yer alıyor. Anne ve babaların da ilgisini çekebilecek bir oyun.
Fiyat: 0.99 dolar Platform: iPad

KOLAY YAZI

iPad için geliştirilen bu uygulamayla anne ve babalar çocuklarına okuma-yazmayı eğlenceli biçimde öğretebilir. Harfleri ve rakamları tanıma ve daha sonrasında yazma gelişimi kazandıran uygulamayla çocukların kelime öğrenmesine ve cümleler oluşturmasına imkân veriyor.
Fiyat: Ücretsiz Platform: iPad

FRUIT NINJA

Erkek çocukları vurdulu kırdılı oyunlardan uzak tutmak zor iş. İlle de bir şeyleri parçalamak istiyorsa, bari meyveleri kessin. Ekranda beliren meyveleri kılıçla parçalarken bombalardan uzak durmak gerekiyor. Bu zevkli oyun 4 yaş üstüne hitap ediyor.
Fiyat: Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunuyor Platform: iPad, iPhone, Android
 
MARBLE JAR

Çocukların sorumluluk duygularını geliştiren Marble Jar’da kavanozlarla belirlenmiş görevler bulunuyor. Çocuklar başarı elde ettikçe anne-babalar kavanozlara bilye atıyor. Siz de kavanoz dolduğunda çocuğunuzu ödüllendirilebilirsiniz.
Fiyat: 1.99 dolar Platform: iPhone, iPad, Android

DRAW AND TELL

Çocuklar tabletlerde boyama yapmayı çok seviyor. Pek çok örnek arasında Draw and Tell en iyilerden biri. Bu mobil boyama kitabında çocuklar kendi resimlerini yapabilir ya da uygulamada mevcut resimleri dilediği gibi boyayabilir.
Fiyat: 1.99 dolar Platform: iPad

TALKING TOM CAT

Duyduğu sesleri komik bir ses tonuyla taklit eden bu çılgın kediye çocuklar bayılıyor. Talking Tom Cat’in çıkardığı sesler ve komik mimikleri çocukları eğlendirirken, konuşma pratiği yapması konusunda da bir alternatif yöntem oluşturuyor.
Fiyat: Ücresiz Platform: iPad, iPhone, Android

MOUSE TRAP

Eğlenceli zeka oyunu Mouse Trap’te çocukların görevi, sıkışmış durumdaki fareyi kurtarmak. 1200’den fazla bölüme sahip bu oyunda seviye giderek yükseliyor. Sakin ve eğitici bir oyun olarak tercih edilebilir.
Fiyat: Ücretsiz Platform: Android

TRANSPORT JIGSAW PUZZLES

Puzzle da dokunmatik ekran klasiklerinden biri. 1-6 yaş arası çocuklar için hazırlanan bu uygulama, beş farklı zorluk seviyesine sahip. İki parçalı yapbozla başlayan ve 16 parçaya kadar zorlaşan oyunda 46 farklı taşıma aracı konu ediliyor.
Fiyat: 2.99 dolar Platform: iPad


Yorumları Göster
Yorumları Gizle