Gündem Haberleri

  Tabancayla vurdu, başını balyozla ezdi

  Hüseyin DOĞAN/TAŞKÖPRÜ (Kastamonu), (DHA)
  31.07.2009 - 14:02 | Son Güncelleme:

  Kastamonu'nun Taşköprü İlçesi'ne bağlı Hamzaoğlu Köyü'nde imamlıktan atılan evli ve 2 çocuk babası 27 yaşındaki İbrahim Alaçam, 3 yıl önce kaçırarak eşinin üzerine kuma getirdiği 24 yaşındaki S. G. tarafından önce tabancayla kurşun yağmuruna tutuldu, ardından başı balyozla ezilerek öldürüldü.

  Korkunç olay, dün gece Taşköprü'nün Hamzaoğlu Köyü'nde meydana geldi. Hamzaoğlu'nda imamlık yapan ve halasının kızıyla evli olan 2 çocuk babası İbrahim Alaçam, 3 yıl önce aynı köyden S. G. ile tanıştı. İmam Alaçam, gizli gizli buluştuğu S.G.'yi kaçırıp eşinin üzerine kuma getirdi. İmam Alaçam, genç kızın ailesine “Dini nikah kıydım o artık benim eşim” dedi ve S.G. ile aynı evde yaşamaya başladı. S.G. bu ilişkiden de bir çocuk dünyaya getirdi. Ancak İbrahim Alaçam, kız kaçırdığı, eşinin üzerine kuma getirdiği şikayetleri üzerine imamlıktan atıldı.

  İmamlıktan atıldıktan sonra psikolojisi bozulan Alaçam, çıkan tartışmalar sonucu S.G.'yi çocuğu ile birlikte babasının evine gönderdi. Alaçam, bir süre sonra S.G. ile tekrar barışma girişimlerinde bulundu. Çocuğuyla kendisini babasının evine defalarca gönderen İbrahim Alaçam'a kızgın olan S.G., bu duruma sinirlendi ve İbrahim Alaçam'la hiç görüşmek istemedi.

  Alaçam, eşinin üzerine kuma getirdiği S.G.'yi ikna etmek için dün gece babasının evine gitti. Alaçam, kısa süre sonra S.G. ve babası ile tartışmaya başladı. Tartışmanın karşılıklı hakaretlerle büyümesi üzerine cinnet getiren S.G., babasının belindeki ruhsatsız tabancayı çekip aldı ve çocuğunun babası Alaçam'a kurşun yağdırdı. Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı kurşunlarla ağır yaralandı.

  Sinir krizi geçiren ve öfkesi dinmeyen S.G., bu kez kenarda duran balyozu aldı ve Alaçam'ın başını balyozla ezerek öldürdü. Baba ve kızı S.G., ihbar üzerine köye gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Alaçam'ın başı parçalanmış cesedi ise Taşköprü Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  BABA- KIZ TUTUKLANDI

  S.G. ve babası sorgularının ardından Adliye'ye sevk edildi. Baba ve kızı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme çıkışında S.G., gazetecilerin “Cinayeti neden işlediniz?” sorularını yanıtsız bıraktı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı