Gündem Haberleri

  Tabancayla oyun kan döktü

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  19.01.2012 - 12:37 | Son Güncelleme:

  ADANA’da 8 yaşındaki A.T., babası 35 yaşındaki Levent T.’nin önünde ruhsatsız tabancayla oynarken hem kendisini, hem de babasını yaraladı.

  Olay, sabah saatlerinde merkez Seyhan İlçesi Fatih Mahallesi 7 sokaktaki müstakil evde meydana geldi. İddiaya göre A.T., esnaflık yapan babası Levent T.’nin çekmecede duran ruhsatsız tabancasını alıp, salona girdi. Kanepede televizyon izleyen babasının yanına oturan A.T., 7.65 milimetre çaplı tabancayla babasının gözleri önünde oynamaya başladı. Namluda mermi sürülü olduğunu bilmeyen A.T., tetiğe bastı. Tabancadan çıkan mermi, A.T.’nin sol baldırına girip çıktı ve yanında oturan babası Levent T.’nin sağ kalçasına saplandı. Aynı kurşunla yaralanan baba ile oğul, yakınları tarafından özel bir hastaneye götürüldü. Hastaneye görevlileri durumu polise bildirdi. Hastaneye gelen polis ekiplerine ifade veren Levent T., "Oğlumla sokakta yürüyorduk, nereden geldiğini bilmediğim bir silah sesi duydum. Sonra ikimizin de yaralandığını fark ettim. Hemen otomobille hastaneye geldik" dedi. Levent T. vurulduğunu söylediği yerde araştırma yapan polis, olayın evde meydana geldiğini tespit etti. Evde yapılan aramada, ruhsatsız tabanca ve bir boş kovan ele geçirildi. Tabancanın bulunduğunu öğrenen Levent T., silahı oğlunun ateşlediğini itiraf etti. A.T.’ye acil serviste yapılan görüşmede de "Tabanca babamın, ben oynuyordum, elimde patladı. Bacağıma giren mermi çıkıp, yanımda oturan babama isabet etti" diye bilgi verdi.

  Özel hastanedeki müdahalenin ardından Levent T. ile oğlu A.T, Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Sedye ile ambulansa taşınan baba ile oğlu yan yana yatırıldı. Soruları cevapsız bırakan Levent T., başını çevirip, oğluna bakarak gülümsemekle yetindi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı