Gündem Haberleri

  T.C. vatandaşı 3 bin Nataşa

  Ali AKSOYER / İSTANBUL
  24.07.2001 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Dağılan Sovyetler Birliği ülkeleri ile Romanya'dan fuhuş yapmak için Türkiye'ye gelen kadınlar, Türk erkeklerle evlenerek sınır dışı edilmekten kurtuluyorlar.

  Ahlak Masası tarafından son bir ayda eğlence yerlerine yapılan baskınlarda fuhuş şüphesiyle gözaltına alınan yabancı uyruklu 187 kadından 145'inin, hiç tanımadıkları Türklerle evlenip Türk vatandaşı oldukları ortaya çıktı.

  Evlenme 1000 dolar

  Türkiye'de şu anda, 3 bin pembe nüfus cüzdanlı, yabancı uyruklu hayat kadını olduğu saptandı. 1000 dolar karşılığında Türk erkeklerle evlendikten sonra pembe nüfus cüzdanını cebine koyan yabancı uyruklu hayat kadınları, AIDS, frengi gibi bulaşıcı hastalıkları taşıyor olsalar bile, sınır dışı edilemiyorlar.

  Sınır dışı olmuyor

  Evlendikten sonra bir daha hiç görmedikleri Türk kocalarına 1000 dolar para ödediklerini ifade eden kadınlar, ‘‘Kimseyi zorlamıyoruz. Bu işi onlar da para için yapıyor. Biz de artık sınır dışı edilme kábusundan kurtuluyoruz. Böylesi az masraflı oluyor. Çünkü her sınır dışı edildiğimizde, bir daha geri geliyorduk. Meseleyi kökünden hallettik’’ diyorlar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı