Gündem Haberleri

  T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

  Hürriyet Haber
  22.04.2016 - 12:45 | Son Güncelleme:

  SSK SGK sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında hizmet veren ve internetten gerçekleştirilen online işlemlerdir. SSK SGK sorgulama ile bağlı olduğunuz kurumların hizmet dökümlerine erişebilirsiniz. Vatandaşlar online olarak SSK sorgulamasını kolayca yapabiliyorlar. Bunun için gerekli olan e-devlet sistemi giriş işlemlerini eksiksiz yerine getirmek. Peki TC Kimlik No ile SSK SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

  SGK sorgulama için oluşturulan hizmetler SGK tarafından kullanılmasına olduğu için kullanıcıların kolay bir şekilde ve üstelik güvenli bir şekilde hizmetlerden yararlanabilmesi ve bilgi alabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu bakımdan sizlere de konuyla ilgili hizmetler üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu için istenildiği zaman sisteme giriş yapılarak bilgi alınabilmesi mümkündür.

  E devlet üzerinden sorulan sigorta hizmetlerinde kişilerin bilgi alabilmesi adına hizmet dökümünü bulaşması yeterlidir. Hizmet dökümü alan kişiler sigortaları ile ilgili tüm detayları öğrenme fırsatına sahiptir. SGK sorgulama yapan kişiler e devlet üzerinden ulaşacakları hizmet dökümünde prim Gibi bilgileri kontrol edebileceği gibi iş veren tarafından yapılan ödemelerini takip edebilmektedir. Bu açıdan e devlet aracılığıyla kaçırılan SGK sorgulama hizmetleri oldukça önemlidir.

  SGK HİZMET DÖKÜMÜ ONLİNE  OLARAK NASIL YAPILIYOR?
  Artık devlet işlemleri o kadar kolay yapılıyor ki nerde olduğunuz hiç önemli olmuyor. İş yerinden, evden, dışarıdayken bile SGK hizmet dökümü işleminin halletmek mümkün oluyor. SSK hizmet dökümü işlemini halletmeniz için ise sadece tek bir şey gerekiyor o da e-devlet şifresi. E-devlet şifresini en yakınınızdaki PTT'ye giderek 2 TL karşılığında alabiliyorsunuz. TC kimlik numaranızı girdikten sonra ekrana gelen hizmet butonlarından döküm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha sonra aldığınız bu şifreyi tüm işlemleriniz de kullanabiliyor, birden fazla şifreye ihtiyaç duymamış oluyorsunuz. "www.turkiye.gov.tr" ya da "www.sgk.gov.tr" adresten tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

  SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

  TÜM SGK SORGULAMALARI İÇİN 

  Hizmetler kısmından SGK’nın vermiş olduğu emeklilik hesaplama motorları sayesinde emekli olmak için gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilir ve SGK hizmet dökümü ile işe giriş bilgilerine de bakabilirsiniz. Dilerseniz şifresiz işlemler için E-SGM uygulaması üzerinden şifresiz ve kimlik numarası ile hizmet dökümü de yapabilirsiniz. Fakat e-devlet şifresi alarak işlemlerinizi halletmek daha zahmetsiz çünkü gerektiğinde sabıka kaydı, emeklilik ve diğer tüm işlemler için kullabilirsiniz. SGK borç bilgileri özel sektörde çalışan kişilerin kanuni hakkı olmaktadır. Prim ödemeleri çalışılan her gün için ödenmesi gerekmektedir.

  Sigortasız işçi çalıştırmak suç olduğu için bu sektör devlet ya da özel ayırt etmeksizin suç teşkil etmektedir. SGK hizmet dökümü çalışanların faydalandığı sosyal haklardan yararlanırken önceden yaptıkları işlemleri de görmelerini sağlar. Dilerseniz e-devlet girişinizi mobil imza ya da elektronik imza oluşturarak da yapabilirsiniz. Bu işlemlerin adı aynı zamanda SGK 4A işlemleri olarak da devletin resmi web sitesinde yer almaktadır. Aynı sayfa üzerinden bilgilerinize giriş yaptığınız zaman SGK gün sorgulama işlemi de yapabilir ve emeklilik gününüzü hesaplayabilirsiniz.

  Etiketler: ssk sorgulama , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı