Gündem Haberleri

  Symantec'ten Türkçe Norton Antivirus

  İstanbul
  18.02.2005 - 17:01 | Son Güncelleme:

  Bilgi güvenliğinde lider Symantec, son olarak Norton Antivirüs'ün Türkçe versiyonunu piyasaya sundu. 18 Şubat 2005, İstanbul- Symantec Türkiye, dün İstanbul'da düzenlediği bir basın toplantısıyla Türkçe Norton Antivirüs'ü tanıttı. Norton Antivirüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en çok tercih edilen antivirüs programı olma özelliğini koruyor.

  Symantec Türkiye Genel Müdürü Gökhan Say toplantıda yaptığı konuşmada, Symantec'in bu ürünle Türkiye'ye olan bakışını gösterdiğini ifade ederek, 'ADSL ile birlikte İnternet güvenliğinin daha da büyük bir önem kazandığı günümüzde kullanıcıların daha kolay kullanabileceği ürünleri sunmayı amaçlıyoruz. Türkçe Antivirüs, bu alandaki çalışmalarımızın ilk ürünü ve bundan büyük bir heyecan duyuyoruz' dedi.

  Bugün İnternet saldırılarının yüzde 75'inin virüslerden kaynaklandığını hatırlatan Gökhan Say, güvenliğin artık 'olmazsa olmaz' bir noktaya geldiğine  işaret etti. Say, İnternet'te yaşanan tehditlerle ilgili çarpıcı rakamlara yer verdiği konuşmasında, son altı ayda 4.490 adet virus çıktığını bu rakamın bir önceki altı ayda sadece 900 olduğunu söyledi. Yine son altı ayda ortaya çıkan güvenlik açığı sayısının 1.300'e ulaştığını kaydeden Symantec Türkiye Genel Müdürü, Türkiye'nin saldıran ülkeler sıralamasında 26'ncı sıradan 7'nci sıraya yükselmesini de hacker saldırılarında Türkiye'deki İnternet kullanıcılarının bilmeden aracılık yapmasından kaynaklandığını açıkladı.

  IDC verilerine göre dünyanın dördüncü büyük yazılım şirketi olan Symantec, hem kişisel hem de kurumsal tüm güvenlik ürün ve hizmetlerini sunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı