Gündem Haberleri

  Swissair uçağı düştü, kurtulan yok

  Hürriyet Haber
  03.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçinde 228 kişi bulunan İsviçre Swissair havayollarına ait bir uçak, bu sabahın erken saatlerinde Kanada'nın Nova Scotia kıyıları açıklarında Atlas Okyanusu'na düştü.

  Uçak, Blandford kasabasına yakın bir yerde sulara gömüldü. Kurtarma ekipleri, denizden 4 kişinin cesedini çıkardı. Kurtulan olmadığı sanılıyor. MD11 tipi Swissair uçağı, Cenevre'ye gitmek üzere New York-JFK havaalanından kalktıktan sonra okyanus sularına düştü. Görgü tanıkları, şiddetli bir patlama sesi duyduklarını söyledi.

  Amerikan TV'leri, uçağın mecburi iniş girişiminde bulunduğunu, ancak bunu başaramadığını bildirdi.

  Amerikan televizyonlarından verilen haberlere göre, MD-11 tipi uçak, bölgedeki küçük bir havaalanına mecburi iniş yapmak istediğini bildirdi. Ancak pilot inişi gerçekleştiremeden, uçağın radar ekranlarından kaybolduğu belirtildi. Pilotun, Halifax kontrol kulesiyle yaptığı son konuşmada, pilot kabininde duman olduğunu bildirdiği ve mecburi iniş izni istediği kaydedildi. Amerikan TV'lerine göre, bu konuşmadan sonra uçakla bağlantı kesildi. Blandford kasabasında oturan bazı kişilerin gökgürültüsünü andıran bir ses duydukları belirtildi.

  Kaza üzerine, bölgeye yardım ekipleri gönderildi. Yardım çalışmalarına birçok gemi, helikopter ve uçak katılıyor. Yolcuların çoğunluğunun İsviçreli olduğu bildirilirken, uçakta Türk yolcu olup olmadığı henüz bilinmiyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı