Gündem Haberleri

  Svetlana Medvedeva kitap tanıtımına katıldı

  A.A
  12.05.2010 - 16:27 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'in eşi Svetlana Medvedeva, Türkçeye çevrilen ve kapağındaki resmi doğuştan engelli Sümeyye Boyacı'nın yaptığı Rus masal kitabının tanıtımına katıldı.

  Rusya'nın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen tanıtımda, kürsüye doğuştan elleri olmayan ve resimlerini ayaklarıyla yapan 7 yaşındaki Sümeyye ile çıkan Svetlana Medvedeva, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Svetlana Medvedeva, resimlerini 7 ile 17 yaş arasında çocukların yaptığı kitabın tanıtımında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

  Çocuklar tarafından hayata geçirilen projenin önemini vurgulayan Medvedeva, "Ülkelerimiz arasındaki kültür kaynaşmasını sağlayacak olan bu projenin, şimdiden çocuklarımızın elinde olması önemlidir. Çocuklar bizim geleceğimizdir." dedi.

  Medvedeva, bu projenin, ülkeler arasında kültür, gelenek ve manevi değerlerin tanıtılmasına yardımcı, sağlam temellerin atılmasını sağladığını belirtti.
  Sümeyye Boyacı'ya hayranlığını ifade eden Medvedeva, Sümeyye'nin bütün engelleri aşarak çok güzel resimler yaptığını, onu çok yetenekli bulduğunu söyledi. Medvedeva, Türkçeye çevrilen "Altın Balık", Rus Halk Masalları kitabının kapağındaki resmi daha önce kendisine hediye eden Boyacı'ya teşekkür etti.
  Boyacı, Svetlana Medvedeva'ya, "Eğitim her engeli aşar" isimli şiirini okudu ve "Altın Balık" kitabını hediye etti.

  Medvedeva, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliğinde eğitim alan ve Rus Kültür Derneği'ne üye çocukların sahneleştirdikleri "Turp" masalını ve konser programını da ilgiyle izledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı