Gündem Haberleri

  Sütyenlerden servet çıktı

  Habip ATAM – İSTANBUL (DHA)
  05.07.2012 - 13:21 | Son Güncelleme:

  İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Küçükçekmece'de bir uyuşturucu şebekesine operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda, 10 kilo 697 kilo eroin ele geçirilirken, baskın yapılan evde 2 kadının sütyenine sakladığı 123 bin 700 Euro ile 11 bin 300 TL'ye de el konuldu. Polisin operasyonundan habersiz olan şebeke lideri ünlü eğlence mekanında dans ederken yakalandı.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir uyuşturucu şebekesine yönelik yaklaşık 3 ay önce başlattı. Yapılan çalışmada, uyuşturucu şebekesinin elebaşı, Bayram B.’nin 15 gün önce yurt dışından uyuşturucu getirme hazırlığı yaptığı belirlendi. Yapılan çalışmaların takibi sırasında 1 hafta önce şebekenin İstanbul’a uyuşturucu getirdiği tespit edildi.

  SÜTYENLERDEN SERVET ÇIKTI / FOTO GALERİ

  PARALARI SÜTYENLERE SAKLADILAR / WEB TV

  Bunun üzerine çalışmalarını derinleştiren ekipler, Bayram B.’ye uyuşturucu temin eden Mehmet Naif Ö., Latif Ş ve İsmail K.’yı takibe aldı. Yapılan takipte, 3 zanlının Bayram B.’nin adamlarıyla buluşmak için bir otomobille Küçükçekmece Halkalı’da bir eve gittiği tespit edildi. Bunun üzerine polis operasyon startını verdi. Şebeke üyeleri buluşmanın yapılacağı adrese girerken, polis 3 zanlıyı gözaltına aldı. Araçta yapılan aramalarda, bir bavul içerisinde 10 kilo 697 gram eroin ele geçirildi.

  PARALARI KADINLARIN SÜTYENLERİNE SAKLADILAR

  Otomobilde uyuşturucunun bulunmasıyla polis, buluşmanın gerçekleşeceği eve baskın düzenledi. Yapılan baskında ev sahibi Abdulmutalip Ş. ile uyuşturucu şebekesinin üyesi olduğu iddia edilen Burhan D. gözaltına alındı. Polis evde yaptığı aramalarda önce bir şey bulamadı. Daha sonra olay yerine çağırılan 2 kadın polis, evdeki 2 kadının üzerini aradı. Yapılan aramada kadınların sütyenlerine sakladıkları 123 bin 700 Euro ve 11 bin 300 TL ele geçirildi. Uyuşturucudan temin edildiği değerlendirilen paraya polis tarafından el konuldu. Kadınların ise olayla ilgili bilgisi olmadığı sadece evdekilerin talimatıyla paraları sakladıkları belirlendi. Bu nedenle kadınlar gözaltına alınmadı.

  ŞEBEKENİN ELE BAŞI DANS EDERKEN GÖZALTINA ALINDI

  Polis, şebekeye ait Halkalı’daki eve yaptığı operasyonda 5 kişiyi gözaltına alırken, başka bir ekip şebekenin elebaşını takip etti. Şebeke elebaşı Bayram B., olan bitenden habersiz Ortaköy'deki ünlü eğlence kulübüne girdi. Narkotik polisi içerideki yoğunluğun azalması için bekledi. Narkotik polisi saat 03.00 sıralarında yaptığı operasyonla Bayram B.’yi dans ederken gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 6 zanlı, Çağlayan’daki Adalet Sarayı’na sevk edildi. Abdulmutalip Ş. serbest kalırken, diğer 5 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı