Gündem Haberleri

  Süt kutusuna kokain zulası

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  05.11.2009 - 16:26 | Son Güncelleme:

  NARKOTİK polislerinin ihbar üzerine takip ederek gözaltına aldığı 3 kişiden Serkan A.'nın taşıdığı poşetteki süt kutusunda kokain bulundu. Uyuşturucu satıcılarının kokainin gizlemek için süt kutusuna “zula” yaptığı ortaya çıktı.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kabataş'tan hareket eden tramvaydaki 3 yolcunun kokain taşıdığı ihbarı üzerine harekete geçti. Yaşları 30- 35 arasında değişen bu kişilerin ellerinde poşet olduğu ve son durak Zeytinburnu'nunda ineceği öğrenildi.

  Zeytinburnu Tramvay Durağı'ndaki çıkış kapılarında önlem alan polis, tramvayı bekledi. Gelen tramvaydan inen kişiler profil uzmanları tarafından yakın takibe alındı. Belirtilen eşkale uyan Serkan A (33), İrfan Ç (38) ve Cihan A (28) gözaltına alındı. Bu kişilerden Serkan A'nın taşıdığı ve içinde süt kutusu, bisküvi ile çekirdek bulunan poşete el konuldu.

  Şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken poşet içindeki süt kutusu, bisküvi ve çekirdek paketleri açılarak incelemeye alındı. Bıçakla kesilen süt kutusunun içinde 290 gram kokain bulundu. Süt kutusunun altının kesildiği kokain konulduktan sonra da bantla yapıştırıldığı belirtildi.

  Uyuşturucudan sabıkaları bulunmayan 3 kişi kokainle ilgili bilgilerinin olmadığını söyledi. Serkan A polise “Poşeti arkadaşım verip 'Al sende dursun' dedi. İçinde ne olduğunu bilmiyorum. Kendisine götürüyorduk. Kokainle bir ilgimiz yok” dedi. Diğer şüpheliler Serkan A'nın ifadesini doğruladı.

  Polis, kokaini temin eden ile alacak olan kişinin yakalanmasına çalışıyor. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı