GeriGündem Susurluk’tan yeniden yargılanacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Susurluk’tan yeniden yargılanacak

Susurluk’tan yeniden yargılanacak
refid:3802591 ilişkili resim dosyası

Yargıtay’ın "çetede yöneticilik" yaptığı gerekçesiyle yerel mahkemenin verdiği beraat kararını bozmasıyla yeniden yargılanmasına başlanan Susurluk davası sanığı eski DYP milletvekili Sedat Edip Bucak’ın davasında mahkeme, bozma ilamına uydu. Buna göre Bucak, dava sonunda ceza alabilecek.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Sedat Edip Bucak katılmazken avukatları Şevket Küçük ve Süleyman Bacanlı hazır bulundu. Mahkeme heyeti, ara kararında Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nin bozma ilamına uyulmasına karar verdi. Heyet ayrıca, 29 Eylül 2004 tarihli celsede avukatların sunduğu eski Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş’ın bir televizyon programında Bucak’la ilgili yaptığı konuşmalarının bulunduğu kasetin ve Bucak’ın sunduğu, aralarında Abdullah Çatlı’nın fotoğraflarının yer aldığı bazı belgelerin incelenmesine gerek olmadığını da karara bağladı.

YÜZLEŞME TALEBİNE RET

Savcı Orhan Erbay, bozma kararında adı geçen Fatih Bucak ile eski İstanbul Emniyet Müdürü Kemal Yazıcıoğlu’nun tanık sıfatıyla çağrılmalarını ve Sedat Bucak ile yüzleştirilmelerini istedi. Savcı Erbay ayrıca, eski ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme heyeti, Bucak, Yazıcıoğlu ve Yılmaz’ın dinlenmelerine gerek olmadığına karar verdi. Sanık avukatlarına da soruşturmanın genişletilmesine ilişkin taleplerini hazırlamaları için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle