Gündem Haberleri

  Suşi servisinden önce tanıtımını yaptı

  Hürriyet Haber
  07.05.2010 - 18:28 | Son Güncelleme:

  Anayasa görüşmeleri sırasında gerilen Meclis, suşi yiyerek gevşeyecek. Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı yemekte vekiller Kürşat Tüzmen’in ‘suşi’ ikramı ile sakinleşecek.

  TBMM'DE SUŞİ ZİYAFETİ / FOTO GALERİ

  12 EYLÜL'E YARGI YOLU AÇILDI

  18.30’da başlayan ikram öncesi Tüzmen, suşi’yi iki vekille birlikte test etti.

  Tüzmen, milletvekilleri Nükhet Hotar ve Özlem Türköne’nin yanı sıra suşi restoranın sahibi Gamze Civelekoğlu ile Meclis lokantasında ‘ön tadım’ yaptı. Anayasa görüşmeleri sırasında Türk mutfağının en seçkin örneklerinin Meclis’te ikram edildiğini belirten Tüzmen, vekillerin bir de Uzakdoğu mutfağını tanımalarını istediğini söyledi. Ayrıca oylama aralarının sık olması nedeniyle dışarıya çıkamadıklarını ifade ederken, “Ben de Japon mutfağını Meclis’e getirdim” dedi.

  Saat 18.30’da başlayacak yemekte bir çeşit çiğ balık olan suşi yiyemeyen vekiller içinse pişmiş dana eti ikram edilecek. Acı soya soslu mönüde ayrıca bademli pirinç pilavı, Çin böreği ve ballı ceviz bulunuyor.

  AYAKKABILAR ÖZEL YAPIM

  TBMM'de oylamalar devam ederken bugün giydiği ayakkabılarıyla dikkat çeken Tüzmen, ayakkabılarının Ankara'da özel olarak yapıldığını söyledi.

  Tüzmen ayakkabılarının Borsalino olarak adlandırılan Sicilya tarzı ayakkabılar olduğunu ifade etti.

  "Ayakkabılarınıza mafya ayakkabısı diyebilir miyiz" şeklindeki soruya cevap vermeyen Kürşat Tüzmen Başbakan'ı suşi ziyafetine davet etmek için Erdoğan'ın odasına çıktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı