Gündem Haberleri

  Sürücülere interaktif ilkyardım eğitimi

  Hürriyet Haber
  28.11.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Göztepe Rotary Kulübü'nün okul servis sürücüleri için başlattığı interaktif ilkyardım eğitimine katılan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Bahadır Güllüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Pemra Ünalan ve Yrd. Doç. Dr. Deniz Karagülle sürücülere uygulamalı ders verdiler.

  Ümraniye'deki Eyüboğlu Eğitim Kurumları Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Kurt, ‘‘Trafik kazalarının önüne geçmenin ve kurallara uyulmasını sağlamanın tek yolu eğitimden geçiyor’’ dedi.

  Kurt, 6 yıldır İstanbul'da çalıştığını belirterek şunları söyledi: ‘‘Trafik kazalarının önüne geçmek ve kuralların uygulanmasını sağlamanın tek yolu eğitim. Özellikle servis sürücülerinin eğitimleri çok önemli. En değerli varlıklarımızı onlara emanet ediyoruz. Sürücülerin araç içinde yaptıkları her türlü davranış çocuklara örnek teşkil ediyor. Bu yüzden gerek araç içi davranışlar, gerekse trafik kurallarına uyum konusunda gösterdikleri hassasiyet, çocuklarımızın gelecekteki davranışlarının şekillenmesinde rol oynuyor. Bilinçli olarak yapılan ilkyardım hayat kurtarır.’’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı