Gündem Haberleri

  Sürücü belgesi almak için kursuna katıldılar

  DHA
  21.07.2007 - 12:04 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR'de, ilkokulu bitiremeyenler, sürücü belgesi için gerekli sertifikayı alabilmek için kursa katıldı.Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen okuma-yazma kursuna aralarında kadınların da bulunduğu 16 kişi katıldı. Kurs öğretmeni Serap Gümüş, 16 kursiyerden 14'ünün sürücü belgesi almak için kursa katıldığını söyledi.ESKİŞEHİR'de, ilkokulu bitiremeyenler, sürücü belgesi için gerekli sertifikayı alabilmek için kursa katıldı.Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen okuma-yazma kursuna aralarında kadınların da bulunduğu 16 kişi katıldı. Kurs öğretmeni Serap Gümüş, 16 kursiyerden 14'ünün sürücü belgesi almak için kursa katıldığını söyledi.

  Kursiyerlerden bazıları otomobil almak istedikleri, bazıları da çalıştıkları işleri gereği sürücü belgesine ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, “Bizler ilkokulu çeşitli nedenlerden dolayı bitiremedik. Bazılarımız ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıflardayken çeşitli nedenlerden dolayı eğitimlerimize ara verdik. Şimdi sürücü belgesi alabilmek için bizim en az ilkokul düzeyinde okur yazar olduğumuzu kanıtlamamız gerekiyor. Bu nedenle Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün açtığı kursa katıldık. Bu kursu bitirip ilkokul düzeyinde eğitim gördüğümüzü kanıtlayan sertifikalar alacağız. Bu sertifikalarla da sürücü kurslarına başvurup ehliyet alacağız” dedi.

  Haziran ayında başlayan kursun 20 Ağustos 2007 tarihinde sona ereceğini kaydeden öğretmen Serap Gümüş, kursu başarıyla bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı İlkokul düzeyinde eğitim gördüklerini belirtir sertifika verileceğini söyledi. Gümüş, kursiyerlere haftada 5 gün 5'er saat süreyle eğitim verdiklerini ifade ederek, “Daha önce açtığımız kurslara okula gönderilmeyen genç kızlarımız katıldı.

  Bu grupta ise daha çok sürücü belgesi alabilmek isteyenler çoğunlukta. Kursiyerlerimize okuma- yazmayı öğretiyoruz. Okuma-yazmada geç kalınma olayı yoktur. İnsanlar hangi yaşta olursa olsun okuma-yazmayı öğrenebilirler” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı