Gündem Haberleri

  Sürprizinizi biliyorum göreceğiz

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul’daki seçim turunda YGS’deki şifre iddiaları üzerinden ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yüklendi.

  KILIÇDAROĞLU BAYRAMPAŞA'DA KONUŞTU  

  Kılıçdaroğlu, Bayrampaşa’daki mitingde yaklaşık 5 bin kişiye özetle şöyle konuştu: “Meşhur Ali Demir var ya, demir atmış koltuğa, yerinden kalkmıyor. Geçmişine baktık. Meğer en büyük kopyacı oymuş. Bilim hırsızlığı yapmış. Nereden bulurlar böyle adamları. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’na Bayrampaşa’dan sesleniyorum. Sürprizleriniz olacaktı. O sürprizlerden birini ben biliyorum. Açıklama bekliyorum. Göreceğiz.

  Sınav yapamayan ülkeyi yönetebilir mi?

  Bu hükümet bu ülkeyi yönetemiyor. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umutlarını söndüren, oynayan bir siyasal iktidar. Sınav yapma becerisini gösteremeyen bir iktidar Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetebilir mi? En beğendiğim sloganlardan birisi, ‘Şifreci Tayyip.’ Efendim ‘Baktık şifre var. Ama kopya çeken yok’ diyor. Güler misin ağlar mısın? ‘Ben istersem onların karşısına 10 bin genç çıkarırım’ diyor. Demokrasi kafasına bakın. Bu çocuklar haklarını arıyorlar.

  Mahrem alanlara çok meraklılar

  AKP özgürlükleri getirmeyi ve yasakları kaldırmayı vaat ediyor. Yasakları kaldırdıklarına inanıyor musunuz? Zaten kimse inanmıyordu. Vatandaş cep telefonuyla konuşmaktan korkuyor. Bu hükümet mahrem alanlara çok meraklı. Belden aşağı uğraşmaktan çok hoşlanıyorlar. Telekulak hükümeti bunlar. Dikmiş kulağı, bakalım millet ne konuşuyor. Bundan sonra derdiniz varsa telefonda arkadaşınıza anlatın. Belki Recep Bey’in kulağına gider. En son internete getirdikleri yasak. Hani özgürlükleri getirecektin. Yasakları getirdiler bunlar.

  Yeni CHP’yiz halkı kucaklıyoruz

  Sürprizinizi biliyorum göreceğiz

  Türkiye’nin CHP iktidarına, iyi yönetilmeye ihtiyacı var. Adalete, demokrasiye, özgürlüklere ihtiyacı var. Geçmişte bunları söylediler, sizi aldattılar. Biz yeni CHP’yiz. Biz halkı ile kucaklaşan CHP’yiz. Halkın sorunlarına kilitlenip projeler üreten CHP’yiz, halkın partisiyiz. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz. CHP varsa herkes için var.

  AK Parti’ye güllü ziyaret

  İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN AK PARTİ'Yİ ZİYARETİ / WEB TV

  KILIÇDAROĞLU'NDAN SÜRPRİZ ZİYARET

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ve İstanbul 2’nci bölge milletvekili adaylarıyla Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Meydanı’na geldi. Yol boyunca halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, Fatih İlçesi’nde, AK Parti’nin Seyitömer Seçim İrtibat Bürosu’nda görev yapanlara da kırmızı gül verdi. Kılıçdaroğlu, Bayrampaşa’daki mitinginin ardından Esenler’e doğru ilerlerken otobüsünü AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı önünde durdurdu. Otobüsten inen Kılıçdaroğlu, önce kapı önündeki AK Partililerle selamlaştı. Daha sonra AK Parti ilçe başkanlığına girerek içerdekilerle tek tek el sıkıştı. AK Partililer, Kılıçdaroğlu’nun jestine alkışlarla karşılık verdi. Kılıçdaroğlu’nun Zeytinburnu Meydanı’nda otobüs üstünde yaptığı konuşması sırasında da Zeytinburnu CHP Gençlik Kolları’na üye bir genç kız, üzerinde ‘Makaram sarı bağlar. Tayyip söyler, Arınç ağlar’ yazılı pankart açtı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından seçim otobüsü üstünden vatandaşlara kırmızı karanfil attı. Fatih’te de parti otobüsünden halkı selamlayan Kılıçdaroğlu caddede kendisini bozkurt işareti yaparak karşılayan MHP’lilere de el salladı. MHP’li grup, “Bozkurtlar burada Tayyip nerede” sloganı attı. Bayrampaşa’daki mitingde ise “Şifreci Tayyip”, “Başbakan Kemal” sloganları atıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı