Gündem Haberleri

  Sürpriz nikahın perde arkası

  Hürriyet Haber
  05.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Üç gün önce çevrenin baskısını gerekçe göstererek ayrıldıklarını açıklayan 46 yaşındaki Bülent Ersoy ile 19 yaşındaki nişanlısı Cem Sacha Adler'in sürpriz evliliği, herkesi şaşırttı. Yakın dostlarının ısrarına daha fazla direnemeyen Bülent Ersoy, ‘‘dünyada en çok arzuladığı şey’’e kavuştuktan sonra ‘‘Biz Ayrılamayız’’ şarkısını söyledi.

  BALAYI MİAMİ'DE

  Nikahtan sonra Bülent Ersoy ve Cem Adler ile yakınları Princess Oteli'n diskosuna gitti. Burada bir saat kalan çift dans etti, şampanya içti.

  Çiftin balayanı Amerika'da Miami'de geçireceği belirtildi.

  Bülent Ersoy'la Cem Sacha Adler'in ayrıldıklarını açıklaması, kamuoyunda fazla yankılanmadı. Ama yakın dostların araya girmesi ve Cem'in ısrarlarına daha fazla direnemediğini söyleyen Bülent Ersoy'un birdenbire nikah masasına oturması, ilginç karşılandı. Sürpriz evliliğin doğuşu, şöyle gelişti:

  ANİ KARAR

  Bülent Ersoy, önceki gün saat 20.00'de evlilik kararı verdi. Saçlarını Büyük Efes Oteli'nde yaptıran Ersoy, burada nikah işlemleri için poloroid vesikalık fotoğraf çektirdi. İlk kez evlendiği ve uğuruna inandığı için evlenirken beyaz giymek isteyen sanatçı, İstanbul'daki yardımcısını aradı ve gelinliğe çok benzeyen beyaz kostümünü uçakla göndermesini istedi. Ancak saat 23.55'de kalkması gereken uçak, bir saat rötar yapınca Ersoy, yanında bulunan siyah renkteki kıyafetiyle nikah masasına oturdu.

  ABLANIZ GİDİYOR

  Kayınvalidesi Fatma Adler'le Efes Oteli'nden ayrılırken kendisini bekleyen gazetecilere ‘‘Ablanız gidiyor, bir daha dönmeyecek’’ diye seslenen Ersoy'un sözleri, merak uyandırdı. Neşeli olduğu gözlenen Ersoy, arkasında büyük bir gazeteci ordusuyla Cem Adler'in dayısı Erdoğan Gök'ün Güzelyalı'daki evine gitti. Saat 23.45'e kadar burada bekleyen Ersoy, daha sonra bir kaç sokak uzaktaki, nikahın kıyılacağı Konak Belediye Başkanı Ahmet Sarışın'ın evine gitmek için dışarı çıktı. Çıkışında komşuları Ersoy'un boynuna oyalı yemeni bağladı ve ‘‘gelin hanım’’ı alkışlarla uğurladı.

  UZUN BEKLEYİŞ

  Konak Belediye Başkanı Ahmet Sarışın, eşi Müesser Hanım ve kızları Müge ile Duygu, hayli yorucu gece geçirdiler. Yılın nikahına evlerini açan Sarışın ailesi, Ersoy'un telaşına da tanık oldu. İstanbul'dan beklenen elbisenin geçikmesi üzerine yanındaki siyah kostümü giymeye karar veren Ersoy, saçlarını düzelttirmek için kuaför istedi. Saat 24.00 sıralarında Karşıyaka'dan kuaför getirildi. Saçı ve makyajı yapılan Ersoy, saat 02.00 sıralarında nikahın kıyılacağı salona geldi. Cem Adler'in dayıları Turgut ve Erdoğan Gök'ün şahitliklerinde çift masaya oturdu.

  AŞIRI HEYECAN

  İlk kez evlendiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Ersoy, aile hayatının kutsallığına inandığını, topluma örnek sanatçıların gelenek ve göreneklere uygun hareket etmesi gerektiğini söyledi. Saatler 02.15'i gösterirken Başkan Sarışın'ın ‘‘Cem Adler'i eşliğe kabul ediyor musunuz?’’ sorusuna ‘‘Evet’’ diyen sanatçı, iki kez üst üste besmele çekerek defteri imzaladı. Ersoy, Sarışın'ın hatırlatması üzerine genç eşinin ayağına bastı ve ardından meşhur kahkahasını patlatarak, ‘‘Bacağına kadar bastım’’ dedi.

  BİZ AYRILAMAYIZ

  Nikah öncesi ve tören sırasında gergin gözüken Ersoy, daha sonra hayli neşelenerek çevresini kahkahalarla çınlattı. Birbirlerini yanaklarından öperek kutlayan çift, daha sonra kutlamaları kabul etti. Kendisine elini öptürmek isteyen Ersoy'a sarılan kayınvalide Fatma Adler, gelinini bağrına bastı. Bülent Ersoy, gazetecilerin ‘‘Bu gece için hangi şarkıyı söylerdiniz?’’ sorusuna, ‘‘Biz Ayrılamayız’’ şarkısını söyleyerek karşılık verdi. Bu arada Cem Adler, gazetecilerin kendisine hediye ettiği Beşiktaş formasını, Fenerbahçeli Bülent Ersoy'a verdi, ‘‘Bundan sonra Beşiktaşlısın’’ dedi. Nikaha katılan gazetecilere teşekkür eden Bülent ve Cem Adler çifti, daha sonra Prenses Otel'e giderek mini bir kutlama yaptı. Bir saate yakın burada kalan çift ve yakınları daha sonra İsmet'in Yeri'nde aile arasında yemek yedi. Yeni evliler, sabah saatlerinde ulaştıkları Cem'in dayısının Narlıdere'deki evinde ağırlandı. Sanatçı, balayı için önce Almanya'ya, buradan da Amerika'ya gideceklerini söyledi.

  Annesi gazeteden öğrendi

  Nikahın kendisine haber verilmediğini söyleyen Bülent Ersoy'un annesi Necla Poyraz, bu konu hakkında konuşmaktan kaçındı ve ‘‘Mutlu olmalarını dilerim. Ben bir anneyim. Çocuğumu çok seviyorum. O benim evladım. Evlendiğini gazetelerden öğrendim. Keşke haberimiz olysaydı. Biz de yanında bulunsaydık’’ dedi. Ersoy'un en yakın arkadaşı sinema sanatçısı Oya Aydoğan, Bülent Ersoy'un evliliği konusunda düşüncelerini sorduğumuzda, bu evlilikten haberi olmadığını belirtti ve ‘‘İnanın, evlendiğini sizden öğreniyorum. Mutlu olmasını dilerim. Bülent, Cem'den ayrılmaya karar vermişti. Ancak bu ilişkiye dışarıdan o kadar çok baskı yapılıyordu ki, Bülent de sonunda dayanamadı ve evlendi. Cem'e çok tutkun ve ona çok aşıktı. Böyle bir şey yapması şaşırtıcı değil. O aklı ve duygularıyla hareket eder’’ dedi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı