Gündem Haberleri

  Suriyeliler Mersin halkına gül dağıttı

  Mustafa ERCAN/MERSİN
  16.08.2014 - 17:11 | Son Güncelleme:

  Son günlerde Gaziantep'te Suriyeli göçmenlere yönelik yaşanan şiddet eylemleri Türkiye'nin gündemine oturdu. Bir Suriyeli kiracının ev sahibini öldürmesiyle başlayan olaylar bütün kente sıçradı. Suriyeliler ve Türk vatandaşları arasında arbede yaşandı. Mersin'de ise bugün Suriyleliler ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında farklı bir görüntü ortaya çıktı. Yetkililerin ön ayak olmasıyla Suriyeliler Mersin halkına kendilerini ağırladıkları için gül hediye etti.

  Suriyeli sığınmacılara karşı çeşitli illerde tepkiler tırmanırken Mersin’deki bir grup Suriyeli sığınmacı, kendilerine uzanan yardım eli için beyaz gül ve teşekkür bildirisi dağıttı. Mersin Suriye Gençleri Birliği üyeleri, merkez Yenişehir İlçesi’ndeki Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde vatandaşlara beyaz gül ve teşekkür bildirisi dağıttı. Bildiri ve gül karşısında önce şaşkınlık yaşayan bazı vatandaşlar, Suriyeli sığınmacılara teşekkür etti.

  Suriyeliler Mersin halkına gül dağıttı

  'BAŞARILARININ SÜREKLİLİĞİNİ DİLERİZ'

  Yaklaşık bir saat boyunca gül ve bildiri dağıtan Suriyeli sığınmacılar adına konuşan Enver Suphi, "Mersin’de yaşayan Suriye lobisi, cömert Türk halkına dünyanın kendi haline bıraktığı Suriye halkına gösterdikleri misafirperverlikleri ve insani yaklaşımlarından dolayı en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Halkımızın medeniyetini yansıtmayan bazı Suriyeli vatandaşların bazı ferdi davranışlarından dolayı özür diliyoruz. Ayrıca Suriye halkımızın, kardeş Türk halkının geleneklerine saygı göstermelerini rica ederiz. Büyük Türkiye halkı ve Hükümetinin refah ve başarılarının sürekliliğini dileriz" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı