Gündem Haberleri

  Suriyeli muhalifler Harem'i kuşattı

  Hürriyet Planet
  04.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suriyeli muhaliflerin, Türkiye sınırındaki Harem kasabasını kuşatma altına alarak, bölgedeki kamu binalarına sığınan rejim güçlerini sıkıştırdığı bildirildi.

  AFP muhabiri, 20 bin nüfuslu kasabadaki birçok Suriyeli'nin de silahlanarak, muhaliflere karşı savaştığını ifade etti.

  Muhabir, Türkiye sınırına sadece iki kilometre uzaklıktaki kasabanın hakim noktasındaki bir şatoya saklanan keskin nişancılarla muhalifler arasında yoğun çatışmalar yaşandığını belirtti.

  Muhalif komutan Ebu Seyid, dün aralarında bir Şebbiha liderinin de bulunduğu çok sayıda milis ve askeri öldürdüklerini belirterek, "Onlarca evi de ateşe verdik. Tıpkı onların bizim köylerimizde yaptığı gibi" dedi./images/100/0x0/55eb60b5f018fbb8f8bd3686

  AFP, çoğunluğu Sünni olan kasabada çok sayıda Beşar Esad destekçisi olduğunu belirtirken, ajansa konuşan bir muhalif, "Her evde silah var. Çok iyi donanımlılar" dedi.

  Kasabayı ele geçiremeyen muhaliflerin dün gece Ras el Hasan'daki üslerine geri döndüğü bildirildi.

  KATLİAM İDDİASI

  Muhalifler, rejim güçlerinin başkent Şam'da ise yeni bir katliama giriştiği iddiasında bulundu.

  Alman haber ajansı DPA'nın bildirdiğine göre, muhalifler, Şam'ın Hazza mahallesinde öldürüldüğü öne sürülen onlarca kişinin cesetlerinin görüntülerini internette yayınladı.

  Muhaliflerin iddiasına göre, ayrıca Türkiye sınırındaki El Bab kasabasına savaş uçaklarıyla düzenlenen hava saldırısında en az 18 kişi hayatını kaybetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı