GeriGündem Suriyeli muhalif komutan: Halep’in yüzde 65’i bizim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriyeli muhalif komutan: Halep’in yüzde 65’i bizim

Suriyeli muhalif komutan: Halep’in yüzde 65’i bizim
refid:21383212 ilişkili resim dosyası

Suriyeli muhaliflerin en büyük silahlı örgütü olarak tanınan Liva el Tevhid’in komutanı Abdulkadir Salih, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında Suriye’deki son durumu değerlendirdi.

Tüm dünya halklarına ve topluluklarına yardım çağrısında bulunan Salih, Türkiye’nin direnişçilere silah yardımı yaptığı iddialarını kesin dille yalanlayarak “Silah yardımı yapılsaydı, Suriye rejimi ayakta kalmazdı. Türkiye halkımıza insani yardımlar sunmaktadır” diye konuştu. Salih şunları söyledi:

‘Tamamını alacağız’

“Halep Suriye’nin ekonomik başkentidir. Özellikle Halep bölgesinde yürütmüş olduğumuz bu savaş, rejim için çok önemli bir noktayı teşkil ediyor. Halep’in bu gün itibariyle yüzde 65’ine hakim durumdayız. Buralarda kontrol noktalarımız var. Rejim bu bölgede en çok yüzde 30’una hakim ama Allah’ın izniyle bu bölgeyi tamamıyla alacağız. Şu anda yer kontrolü bizde ama hava kontrolü maalesef rejim güçlerinin elindedir. Ama bizim direnişçilerimizin morali çok yüksek durumda, bu da zaferin bizim olacağına dair bir göstergedir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle