Gündem Haberleri

  Suriye'de patlama oldu Nusaybin'de camlar kırıldı

  Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)-
  30.09.2012 - 19:18 | Son Güncelleme:

  Suriye’nin Kamışlı kentinde meydana gelen büyük patlama, sınır komşusu Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde büyük korkuya yol açtı.

  Şiddetli patlamanın etkisiyle birçok ev ve işyerinin camları kırıldı. Patlamının, askeri bir karakola düzenlenen bombalı saldırıdan kaynaklandığı ve olayda ölen ve yaralananların olduğu belirtildi.

  MARDİN SINIRINDA PATLAMA / FOTO GALERİ

  Türkiye- Suriye sınırında yer alan Mardin’in Nusaybin İlçesi’nin hemen karşısında bulunan Suriye’nin Kamışlı kentinde bugün saat 13.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Nusaybin İlçesi ile aralarında sadece tel örgüler bulunan Kamışlı’daki patlama Nusaybin’de korku ve paniğe yol açarken, bazı işyeri ve evlerin camları kırıldı. Korku ve paniğe neden olan patlamadan sonra sınıra gidip Kamışlı’yı izlemek isteyen vatandaşları polis, olası patlayıcılara karşı uyarırken, patlamadan sonra silah seslerininde geldiği belirtildi. Kürt nüfusunun yoğunlukta yaşadığı Kamışlı’daki patlamaya, bir askeri karakola düzenlenen bombalı saldırının neden olduğu, saldırıdan sonra yangın çıktığı ve olayda ölen ve yaralananların olduğu iddia edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı