Gündem Haberleri

  Suriye’ye silah yardımı için rötar

  Hürriyet Haber
  11.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Beyaz Saray’da Suriyeli muhaliflerin silahlandırılmasını görüşmek için Ortadoğu turunu erteledi.

  Kerry’nin bugün resmi ziyaret çerçevesinde İsrail’e gitmesi bekleniyordu. Beyaz Saray’da bu hafta yapılacak görüşmelerde Suriye’deki iç savaş nedeniyle muhaliflere silah yollanması ve Suriye’de uçuşa yasak bölge oluşturulması dahil bütün seçeneklerin ele alınacağı belirtiliyor. CNN’in haberine göre, Obama yönetimi yetkilileri, toplantıların yapılacağını doğrularken, muhaliflere silah yardımı konusunda nihai kararın verilmediğini vurguladı.

  İSRAİLLİ YETKİLİ: ESAD KAZANABİLİR

  İsrail İsrail Stratejik İlişkiler Bakanı Yuval Steinitz ise “Beşar Esad, Suriyeli muhalifleri bozguna uğratabilir” dedi. Bakan, “Suriye’de Esad’ın günlerinin sayılı olduğunu düşündüm. Ancak İran ve Hizbullah’ın güçlü desteğini alan rejim yeniden kontrolü ele geçirebilir. Uzun zamandan beri bunun olası olduğunu düşünüyorum. Esad rejimi sadece hayatta kalmaz aynı zamanda muhaliflerin elindeki toprakları da yeniden kontrol edebilir” diye konuştu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun sözcüsü Mark Regev ise bu açıklamaların hükümeti bağlamadığını, Yuval Steinitz’in kendi görüşleri olduğunu söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı