Gündem Haberleri

Suriye sınırında mayına bastılar: 3 ölü

Nezir GÜNEŞ-İbrahim AYDOĞAN/ KIZILTEPE,(Mardin),(DHA)
30.08.2012 - 21:45 | Son Güncelleme:

MARDİN’in Kızıltepe İlçesi yakınlarında, Suriye’den Türkiye’ye kaçak yollarla geçmek isteyen bir grup içinde bulunan bi kişinin mayına basması sonucu meydana gelen patlamada 3 kişiyi hayatını kaybetti.

Kızıltepe İlçesi ile Suriye arasındaki mayınlı araziden kaçak yollarla Türkiye gelmek isteyen bir grup içinde bulunan bir kişinin mayına basması sonucu patlama meydana geldi.

Olay anında adı öğrenilemeyen bir çocuk parçalanarak yaşamını yitirirken, Hilda Buseninof, Henda Hüseyni adlı kız çocukları ile Davut Sallah adlı bir yetişkin de yaralandı. Durumu ağır olan Sallah Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken, Hilde Buseninof ve Henda Hüseyni, ambulansla Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi'ne sevkedildi.

Ancak Henda Hüseyni adlı kız çocuğu yolda, Davut Sallah da tedavi gördüğü Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde yaşama yenik düştü.Davut Sallah ile Henda Hüseyni'in cesetleri Dicle Üniversitesi Hastanesi morguna getirilirken, hafif yaralı olan Hilda Buseninof da tedavi altına alındı.

Öte yandan patlama anında parçalara ayrılan bir çocuk cesedi de Şenyurt Beldesi demiryolu civarındaki mayınlı alanda bekletiliyor.

 

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı