Gündem Haberleri

  Suriye sınırında astsubay kaçırıldı

  Uğur ERGAN / ANKARA
  03.01.2015 - 12:44 | Son Güncelleme:

  SURİYE sınırında Kilis’e bağlı Yavuzlu kırsalında kaçakçıların peşinden sınırı geçen bir astsubay kaçırıldı. Alarm durumuna geçilen sınır hattına zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.

  Olayın iki gün önce meydana geldiği öğrenildi. Askeri kaynaklar kaçırılma olayını doğruladı. Astsubayı kimin kaçırdığı ise henüz netleşmiş değil. Güvenlik birimleri IŞİD veya PKK’nın Suriye kolu PYD güçleri üzerinde yoğunlaşmış durumda. Kaynaklar, astsubayın bulunması ve Türkiye’ye iade edilmesi için MİT’in de devreye girdiğini söylediler.Suriye sınırında astsubay kaçırıldı

  SINIRA ASKERİ SEVKİYAT

  Kendisine ulaşılamayan astsubayın IŞİD tarafından kaçırıldığı iddialarının ardından alarm durumuna geçilen sınır hattına, zırhlı araç sevkiyatı yapıldı. Dün gece başlayan ve bugün de aralıklarla devam eden sevkiyat kapsamında Kilis'e gönderilen aralarında obüs ve tankların da bulunduğu zırhlı araçların, astsubayın tutulduğu tahmin edilen Suriye topraklarındaki doğalgaz tesisi yakınlarındaki bölgelerde konuşlandırıldığı bildirildi.


  Gaziantep'ten güvenlik önlemleri arasında yola çıkarılan zırhlı araçlar Kilis'e gönderilirken, yetkililer sevkiyatın sürebileceğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı