Gündem Haberleri

  Suriye sınırı yakınında çatışma: 3 terörist öldürüldü

  NUSAYBİN(Mardin), (DHA)
  04.10.2007 - 13:17 | Son Güncelleme:

  SURİYE sınırındaki Mardin'in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, PKK'lı 3 terörist öldürüldü. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgede eperasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

  Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü kırsalında operasyona çıkan güvenlik güçleri, bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin, ‘Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada, 3 PKK'lı ölü olarak silahları ile birlikte ele geçirildi. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgedeki operasyonun hava destekli olarak sürdüğü belirtildi.

  SİLAH VE PATLAYICILAR ELE GEÇİRİLDİ

  Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü yakınlarında 3 teröristin öldürüldüğü ve 1 Askerin bacağından hafif yaralandığı operasyondan sonra yapılan arazi arama ve taramasında, 3 uzun namlulu silah, 13 şarjör, 135 fişek, 2 silah üstü dürbün, 1 el dürbünü, 1 el telsizi, tuzaklanmış 2 patlayıcı madde düzeneği, 4 cep telefonu ve muhtelif gıda maddeleri ele geçirildi. Bacağında yaralanan ve adı açıklanmayan asker çatışma bölgesindeki ilk müdahale ardından helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı