GeriGündem Suriye İdlib'de ölü sayısı 7'ye yükseldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriye İdlib'de ölü sayısı 7'ye yükseldi

Suriye'nin kuzeybatısında bulunan İdlib vilayetindeki köylere giren ordu birliklerinin ateşinde ölenlerin sayısı 7'ye yükseldiği belirtildi.

Bölgedeki muhalifler, Suriye silahlı kuvvetlerinin ateşi sonucu El Rami ve Marayan köylerinde 7 kişinin öldüğünü ve insanların tutuklanma korkusuyla köylerden kaçtıklarını ifade etti.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü (OSDH) Başkanı Rami Abdurrahman, Suriye ordusunun bugün İdlib'te yeni köylere girdiğini belirterek, "Tanklar ve askeri personel taşıyıcılar, Marayan ve İhsam köylerine girdiler" demişti. Abdurrahman, antik Roma kalıntılarının bulunduğu El Bara köyünün de yakınında bulunduklarını, askerlerin köylerde üslendiğini ve tutuklamalar yaptıklarını söylemişti.

Suriye ordusu, ülkenin ikinci büyük kenti ve ekonomik açıdan büyük öneme sahip Halep karayolunun hemen yakınındaki El Rami köyüne dün girmişti.
Suriye Milli İnsan Hakları Örgütü Başkanı Ammar Karabi, Kahire'den yaptığı açıklamada, köyde tanklardan rastgele açılan ateşte 4 kişinin öldüğünü söylemişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle